Bursaspor Başkanı Ali Ay, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Suadi Salonu’nda yapılan Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kulübün mali ve idari problemleri konusunda açıklamalarda bulunan Ay, “Bursaspor bugün bir ticari yer olsaydı, şimdiye kapısına kilit vurulmuş olurdu. Atılan her imzayı kamuoyuyla paylaştık. Herkesin her şeyi bilmesini istedik. Bizden önce olmayan paralar ile her şeyi satın almak istemişler. Kulüp tarihinin en pahalı kadrosu kurulmuş ve sonuçta batağa saplanılmış. Avukatlarla her konuşmamızda “eyvah” diyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkanlık görevine şikayet etmek için gelmediğini ve herkesin kulübün mali yapısını bilmesini istediğini belirten Ay, “Ne yapılması gerekiyorsa şu an yapılıyor. Hazinenin anahtarını bulmamız gerekiyor. Borçların silinmesi gerekiyor ve sadece futboldan elde edilen gelirle bunu yapmamız mümkün değil. 100 milyon euro gelir elde edip 150 milyon euro harcarsanız kulüp tabii ki batar.” şeklinde konuştu.

Son olarak takıma faydası olmayan ve maliyeti fazla olan oyuncuların takımdan gönderileceğini belirten Ali Ay, “Kafama silah da dayansa transfer yapmayacağım. İki adet futbolcuya yaklaşık 60 milyon euro verilmiş. Bu sezon artık bizim için sona erdi. Deniz ve Jem Paul Karacan transferleriyle bu konuda ilk adımı attık. Akılcı transferler yapıp altyapıdan da kaynak sağlarsak Avrupa hedefimizi sürdürürüz.” açıklamalarında bulundu.

Cevap ver