Jose Sosa’nın eşi Carolina Alurralde İstanbul’da gerçekleşen hain darbe girişimi saldırısıyla ilgili flaş açıklamalar yaptı. Arjantin basınına konuşan Allurralde, saldırı sırasında Sosa’nın İstanbul’da olduğunu söyledi.

Saldırı sırasında evde olduklarını söyleyen Alurralde, sokağa çıkmamaları gerektiğinin söylendiğini belirtti. Alurralde, sözlerine şöyle devam etti:

”Askerlerin köprüleri kestiğini ve bu görüntüleri televizyondan izledik. Savaş uçakları İstanbul’da evlerin üzerinden geçiyordu. Yüksek sesler duydum ve büyük belirsizlik oldu, ama Türkler de ne olup bittiğini anlayamamıştı.” şeklinde konuştu.

Carolina Alurralde, ertesi gün Sosa’nın antrenman için tesislere gittiğini ve geri geldiğini söylerken; ”şimdi ise herkes kontrolün sağlandığı söylüyor fakat sokakta hiç bir insan yok” dedi.

Allurralde, İstanbul için ”kaotik şehir” tanımlamasında bulunurken; insanların korku içinde olduğunu ve kendisininde çok endişeli olduğunu açıkladı.

Bundan sonra ne olacağını bilmediğini söyleyen Allurralde, yaşadıkları olayların iyi olmadığını söyleyerek sözlerini noktaladı.

Cevap ver