Her an Galatasaray’ın yeni teknik direktörü olma ihtimali bulunan Hollandalı hoca, yaz tatilinde bile asli görevi olan altyapıyı boşlamıyor. Aslan’ın Beşiktaş’la U11 derbisini izleyen Riekerink’ten mesaj var…

Sneijder’in menacerinin önerisiyle Galatasaray’da altyapının başına getirilen Riekerink, geçici olarak A takımı yönetmiş ve Türkiye Kupası’nı kazanma başarısını göstermişti. Yeni sezon için adı kuvvetli olarak Galatasaray’ın teknik direktörü olarak anılan 47 yaşındaki çalıştırıcı, aslı görevini ise hiç boşlamıyor. Yaz tatili olmasına rağmen vaktini Florya’da geçiren Riekerink, U11 takımının Beşiktaş’la oynadığı ve 2-2 berabere biten derbiyi izledi.

‘Hollanda’dan daha yetenekli’

Maçı GSTV’ye değerlendiren Hollandalı hoca, “Dürüst olarak söylüyorum, burada seyrettiğim çocuklar Hollanda’da gördüğüm oyunculardan bu yaş kategorisi itibariyle daha yetenekli. Böyle iyi yetenekler varsa, yukarılara neden oyuncu yetiştiremiyoruz diye sormak lazım. Bir mentalite oturtmak gerekir. 11 sene Ajax’ta çalıştım, oyun tarzı belirleyip o yolda gitmek gerekir. Bu eğitim 8 yaşında başlamalı, 18’de bitmemeli. 35 yaşına kadar sürmeli. Ajax’ın sırrı da buydu” ifadesini kullandı. Riekerink, Türk Milli Takımı’na da İspanya maçı için başarılar diledi.

(Fanatik)

Cevap ver