SPORCOPE DIŞ HABERLER – Barcelona’nın efsane isimlerinden Hristo Stoichkov, Real Madrid’e geldiği günden bu yanan beklentileri karşılayamayan James Rodriguez hakkında eleştirilerde bulundu.

Kolombiyalı oyuncunun milli takım ve kulüp düzeyinde ‘ortalama’ bir futbolcu olduğunu belirten Stoichkov, yetenekli isme önemli tavsiyeler de verdi.

Stoichkov, “Rodriguez’in mükemmel bir sol ayağı var ancak bazı maçlarına baktığımda, adam adama savunmada zor anlar yaşadığını görüyorum. Çok ciddi sıkıntılar yaşıyor” ifadelerini kullandı.

James Rodriguez’in beklenen patlamayı yapması için oyun stilinde köklü değişikliklere gitmesini de öğütleyen eski Bulgar golcü, “Antrenman ve oyun tarzını değiştirmesi gerekiyor. Her şeyden daha önemlisi de her maçı en üst seviyede oynamalı. Eğer bunu yapmazsa, Real Madrid için sıradan bir oyuncu olarak kalacaktır”

Hristo Stoichkov, iki Kolombiyalı James Rodriguez – Carlos Valderrama kıyaslamasına ilişkin olarak ise “aynı klasmanda dahi değiller” yorumunu yaparak genç oyuncuyu yerdi.

Cevap ver