Galatasaray’ın transferini bitirmek üzere olduğu Kasımpaşalı forvet Eren Derdiyok KAP’a bildirildi. Transferin kısa süre içerisinde resmiyet kazanması beklenirken; görüşmelerin sürdüğü kaydedildi. Tecrübeli golcünün maliyeti kamuoyunda belirsizliğe neden olurken; Eren Derdiyok’un maliyetinin ne kadar olacağı merak konusu. Yıldız golcü için pazarlıklar devam ederken, basında ise Eren’in maliyetine ilişkin çeşitli iddialar var. İşte Eren Derdiyok’un maliyetini ile ilgili iddialar…

DHA

Sarı-kırmızılıların Eren Derdiyok için yaptığı teklife Kasımpaşa bonservis bedeli için kapıyı 6 milyon Euro’dan açtı. Galatasaraylı yöneticiler 6 milyon Euro’luk bu istek karşısında şaşkına dönerken, 2 oyuncu takası ile birlikte bu teklifi 2,5 milyon Euro civarına çekmeye çalışıyor.

Eren Derdiyok da Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ile görüşerek, “Hocam izin verin Galatasaray’dan gelen teklifi değerlendireyim” diyerek hocasından transferinin gerçekleşmesi için yardımcı olmasını istedi. Rıza Çalımbay’ın da takasta istediği oyuncuların verilmesi halinde Eren’in gidişine onay vermeyi düşündüğü bildirildi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu Kasımpaşa’nın 6 milyon Euro’luk bonservis bedeli isteğini aşağıya indirmeye çalışıyor.

HÜRRİYET

Kasımpaşa’nın 6 milyon Euro’luk bonservis talebi sonrası çıkmaza giren transfer krizi, lacivert beyazlıların hocası Rıza Çalımbay sayesinde çözüldü. Eren’in Galatasaray’ın teklifi sonrasında, “Bu fırsatı değerlendirmek istiyorum” demesi üzerine Çalımbay transfer için çözüm formülü üretti. Çalımbay, Galatasaray’dan Umut Bulut ile eski futbolcusu Ryan Donk’u istedi.

Kasımpaşa da golcüsüne karşılık Galatasaray’dan bu iki futbolcu ile birlikte 3 milyon Euro bonservis bedeli talep etti. Özellikle Riekerink ve Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Levent Nazifoğlu ile Mehmet Özbek’in de Eren Derdiyok’un Galatasaray’da başarılı olacağına inancı ile bu transfer mutlu sonla bitecek.

Galatasaray, Donk ve Umut ile birlikte 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödemeyi kabul etti. Eren Derdiyok ile de yıllık 1.9 milyon Euro karşılığında anlaşma sağlandı.

MİLLİYET

Galatasaray, Eren Derdiyok’un bonservisi için Kasımpaşa ile son aşamaya geldi. Cim-Bom, Donk ve Umut ile birlikte 2.5 milyon euroya kadar çıktı. Lacivert-beyazlılar da 3.5 milyon euroyu 3’e indirdi

Galatasaray Lukas Leiva’nın ardından Kasımpaşalı Eren Derdiyok’un transferinde de son aşamaya geldi. 28 yaşındaki futbolcu için Galatasaray’ın takas+para teklifine lacivert-beyazlıların olumlu yanıt verdiği belirtildi.

Cim-Bom’un önerdiği Umut Bulut ve Ryan Donk’u kadrosunda görmek isteyen Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın, “Bu saatten sonra Eren’in bize faydası olmaz. Gitmeyi kafasına koymuş. Umut da Donk da benim işimi görür. Bu yüzden teklifi kabul edelim” dediği öğrenildi.

Bu gelişme üzerine iki kulüp arasındaki pazarlıkların sadece Umut ve Donk’un yanı sıra verilecek rakamla ilgili olduğu bildirildi. İki kulübün transfer için prensipte anlaştığı belirtildi. Rakam konusunda aradaki farkın 500 bin euroya kadar indiği belirtildi.

Galatasaray, Eren Derdiyok için Umut ve Donk ile beraber 2.2 milyon euro teklif ederken, 3.5 milyon euro isteyen Kasımpaşa da son olarak 3 milyon euroya kadar indi. Cim-Bom ise son olarak 2.5 milyon euroya çıktı.

NTVSPOR

Öte yandan Galatasaray’ın Eren Derdiyok için Kasımpaşa kulübüne NTVSpor tarafından farklı bir iddia atılıyor. Eren Derdiyok için Galatasaray kulübünün Kasımpaşa’ya Salih Dursun, Ryah Donk ve 2.5 milyon euro ücret ödeyeceği belirtiliyor.

Cevap ver