SPORCOPE DIŞ HABER – İtalya’da bu sezon istediği başarıyı yakalayamayan Inter’in sezon sonu transfer planlarını İtalyan basını yazdı.

La Gazzetta dello Sport’ta yer alan haberde Inter’in sezon sonunda yollarını ayıracağı isimlerin Alex Telles, Felipe Melo, Adem Ljajic ve Stevan Jovetic olacağı ifade edildi. Galatasaray’dan transfer edilen Felipe Melo ya da aynı bölgenin oyuncusu Gary Medel’in takımdan gönderileceğini iddia eden gazete, kiralık olarak Galatasaray’dan transfer edilen Alex Telles’in de Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Caner Erkin ile anlaşılması nedeniyle sarı kırmızılı takıma geri gönderileceği belirtildi.

Gazete ayrıca takımda kiralık olarak bulunan Adem Ljajic’in de Roma’ya geri gönderileceği ve yerine Sevilla’dan Ever Banega’nın alınacağı ifade edildi.

Gazetede yer alan bir diğer iddia ise kiralık olarak kadroda bulunan bir diğer isim olan Jovetic’in gönderileceği oldu. 14.5 milyon euroluk transfer opsiyonunun kullanılarak Karadağlı yıldızın bonservisinin alınacağı ve ardından Shaqiri örneğinde olduğu gibi Atletico Madrid’e satışının gerçekleşeceği de iddialar arasında yer aldı.

Cevap ver