Galatasaray adasıyla ilgili Sabah Gazetesi’nde yayınlanan yazısına ilişkin açıklama yapan Galatasaray Kulübü’ne, Hıncal Uluç’tan yanıt gecikmedi.

Uluç, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’e seslendi ve “Eğer hakaret ettiğimi düşünüyorsan beni mahkemeye ver ama beni mahkemeye vermek kaçak yapılaşmaya benzemez.” dedi.

“BOMBOŞ BİR AÇIKLAMA…”
İlk defa ‘gık’ dedi, Galatasaray Yönetim Kurulu ama hiçbir şey söylemiyor. Bomboş bir açıklama. Bak Dursun Özbek kardeşim, ben hukuk bilirim. Kiralanan gayrimenkul üzerinde mal sahibinden izinsiz yapılaşma bile anında tahliye sebebidir. 15 Kasım kongresinde ‘Bu adayı geri almış’ demişken Yüksek Mahkeme’nin yıkım kararını onaylaması Galatasaray’a o gün adayı geri alma hakkını verdi. Galatasaray bu hakkı kullanacağına adada yapılan kaçak yapılaşmaya itiraz etti.

“DURSUN ÖZBEK, BENİ MAHKEMEYE VER”
Sayın Dursun Özbek, hakaret olduğuna inanıyorsanız lütfen beni mahkemeye verin. Halep orada, arşın burada. Beni mahkemeye vermek kaçak yapılaşmaya sahip olmaya benzemez.

GALATASARAY KULÜBÜ ULUÇ’UN YAZISINA BU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Hıncal Uluç’un Sabah’taki yazısının ardından sarı kırmızılı kulüp resmi internet sitesi aracılığı ile bu açıklamaları yayınlamıştı:

“Hıncal Uluç’un 5 Nisan 2016 tarihli Sabah Gazetesi’nde yayınlanan köşe yazısı, ne yazık ki eleştiri sınırlarını aşıp hakarete varan itham ve iddialarla doludur. Uluç, camiadan birçok ismi ve başkanları somut bilgiye değil de duyumlara dayanarak suçladığı yazısında, Galatasaray Adası ile ilgili hukuki süreç hakkında da yorumlarda bulunmaktadır.

Birincisi, Galatasaray Spor Kulübü Derneği’ne ait tüm gayrimenkul ve tesislerin bütünlüğünün korunması Yönetim Kurulu’nun asli görevleri arasındadır. Bu çerçevede, gerekli hukuki yolların sonuna kadar takip edilmesi, Yönetim Kurulu’nun kendisini seçen Genel Kurul’a karşı en büyük sorumluluğudur. Yönetim Kurulumuz bu sorumluluğun gereği olarak Galatasaray Adası’ndaki yapılaşma hakkında verilen yıkım kararının önlenmesi adına karar düzeltme yoluna başvurmuştur. Yönetim Kurulu bu konuda üzerine düşen görevi yerine getirmektedir ve getirmeye de devam edecektir.

Buna ek olarak, ilki 15 Ocak 2015’te, ikincisi ise 14 Kasım 2015 tarihli Olağanüstü Genel Kurul’da çıkan karar doğrultusunda 16 Aralık 2015’te açılmış tahliye davaları bizzat hukuktan sorumlu yönetim kurulu üyeleri tarafından takip edilmektedir. İlk davayla ilgili bir sonraki duruşma tarihi 27 Eylül 2016, ikinci davayla ilgili duruşma tarihi ise 4 Mayıs 2016 olarak belirlenmiştir.”

Cevap ver