Galatasaray ile Emlak Konut GYO arasında imzalanan protokole sarı-kırmızılı camiadan tepkiler yükselmeye başlandı. Galatasaray Divan Kurulu üyesi Hayri Kozak Lig Radyo’da katıldığı programda Başkan Dursun Özbek’i eleştirdi ve yönetimin aceleci davrandığını söyledi.

“NE YAPILACAK KİMSE BİLMİYOR”

Galatasaray Kulübü’nün Riva ve Florya için Emlak Konut ile Çok büyük bir arazimiz var. Selahhattin Beyazıt Galatasaray’a kazandırdı. Biz sadece konuşuyoruz ve üzerine hayaller kuruyoruz. Projenin içeriğine detaylarına bakılmaksızın yapılacak her şey değer kazandırır. Ne yapılacak kimse bir şey bilmiyor.

“PROJE MUTLAKA DOĞRU OLMALI”

Benim gibi sivri dili olan bir kaç kişi dışında, Galatasaray’ın sessiz divan kurulu devlet ile yapılan bu sözleşmeye karşı çıkmayacaktır. Riva arazisi Galatasaray’ın en önemli varlıklarından biridir. Bunun üzerine yapılacak proje mutlaka ama mutlaka doğru olmaya mecburdur.

“GENEL KURULA GELMEK ZORUNDA”

Dursun Özbek yönetimi Galatasaray tarihinin en üst düzey yetkilerini genel kuruldan aldı. Ama aldıktan sonra başkan şunu net bir şekilde ifade etti. “Bu yetkileri aldık ama büyük ve önemli projelerde (Riva gibi) yeniden genel kuruldan yetki isteyeceğiz” demişti. Dolayısıyla devlet ile de imzalanmış olsa, x firmayla da imzalanmış olsa bunu mutlaka genel kurula getirmek durumundadır.

Florya için yapılacak yeni proje için ve Riva projesi için genel kuruldan yeniden yetki alınmak zorunda. Başkanın böyle bir sözü vardır. Bu zabıtlarda da mevcuttur. Galatasaray yönetimi son derece aceleci bir karar almıştır. Ki şunu herkes biliyor Galatasaray’ın menfaatleri doğrultusunda bir anlaşma yapıldıysa buna ben dahil hiç kimse karşı çıkmaz. Ama devlet ile yaptığımız bazı projelerde bizim dilimiz yandı.

“BEN 500 MİLYON LİRAYA VERMEM”

Net bir şekilde ifade edeyim. Şuanda Türkiye’de bu ölçekte bir arazi hiç bir kulübün gayri menkul listesinde yoktur. Biraz daha ileri gideyim. Net konuşuyorum. Avrupa’da her hangi bir kulübünde yoktur. Böylesine önemlidir o arazi. Bu arazinin hataya tahammülü asla yoktur. Bu arazi Galatasaray’ın geleceğini ilgilendiriyor. Riva’nın 376 milyon liraya verildiği söyleniyor. Ben 500 milyon liraya vermem. Bugüne kadar en az 200-250 milyon dolar değer biçildi.

Hayri Kozak’ın Lig Radyo’da katıldığı programın tamamını buraya tıklayarak dinleyebilirsiniz…

Cevap ver