Zlatan Ibrahimovic Türkiye'de sadece Fenerbahçe'de oynar

Zlatan Ibrahimovic Türkiye'de sadece Fenerbahçe'de oynar

İsveç'te yaşayan FIFA menajeri Mesrun İzzet, Fenerbahçe'nin geçen yaz Zlatan İbrahimoviç'le görüştüğünü söyledi.

Ibrahimovic'le ilgili gelişmeleri yakından takip eden ve sık sık yıldız oyuncunun menajeri Mino Raiola'yla görüşen İzzet, "Ibrahimovic, Avrupa'da kalıp Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyor. Fenerbahçe'ye gelir mi, zaman gösterir" dedi.

CHELSEA 11 MİLYON POUND VERDİ. MOURINHO BEKLE DİYOR

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Mesrun İzzet, İsveçli yıldızın Türkiye'de sadece Fenerbahçe'yi tercih edeceğini söyleyerek, "Fenerbahçe istediği parayı verirse gelebilir. Yıllık 12 milyon Euro istiyor Ibrahimovic. Zaten Türkiye'ye gelirse sadece Fenerbahçe'de oynar. 2000 yılında İstanbul'a bir Türk oyuncuyla gelmişti. Beşiktaş denemeye almıştı. Sonra o dönemde yaşananlardan dolayı buruk ayrıldı. Buradaki ortama baktı. Fenerbahçe'yi tercih ediyor" dedi.

"İNGİLTERE VE ÇİN'DEN BÜYÜK TEKLİFLER VAR"

Ibrahimovic'in İngiltere'den ve Çin'den çok büyük teklifler aldığını belirten FIFA menajeri, "Chelsea kendisine 11 milyon pound teklif etti. Şu anda bekliyor. PSG başkanı ayrılmasını istemiyor. Ama o Fransa'dan ayrılacak. Mourinho onu yeni takımında görmek istiyor. O nedenle bekle dedi. Bu nedenle Chelsea'ye şu anda Chelsea'ye imza atmıyor. Mourinho, M.United'a giderse o da gidebilir. Ama şartı var. Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırmak istiyor. Kupayı alabilecek bir takımda olmayı tercih edecektir. Çin devletinin desteklediği bir takım kendisine yıllık 70 milyon Euro teklif etti. Kabul etmedi. Fenerbahçe'ye gelir mı göreceğiz" ifadelerini kullandı.

"GEÇEN YAZ FENERBAHÇE'YLE GÖRÜŞTÜ"

Geçtiğimiz yaz Giuliano Terraneo'nun Ibrahimovic'in menajeri Mino Raiola ile görüştüğünü söyleyen İzzet, "Fenerbahçe'nin ona en az 12 milyon Euro yıllık ücret vermesi gerekir. Geçen yaz Terrenao menajeriyle görüştü. Ama İbrahimovic, bir sezon daha PSG'de kalmak istediğini söyledi. Ibrahimovic, Avrupa'da kalıp Şampiyonlar Ligi'nde oynamak istiyor. Fenerbahçe'ye gelir mi, zaman gösterir" dedi.