"Zirveye çıkmak istiyorum"

Milli güreşçi Rıza Kayaalp: "Avrupa Şampiyonası'nda altıncı kez zirvede yer alarak, olimpiyat öncesi moral bulmak istiyorum"
Milli güreşçi Rıza Kayaalp: "Avrupa Şampiyonası'nda altıncı kez zirvede yer alarak, olimpiyat öncesi moral bulmak istiyorum"

Rıza Kayaalp, Sarıyer Mersinli Ahmet Kamp Eğitim Merkezi'nde yaptığı açıklamada, şampiyonaya iyi hazırlandıklarını belirterek, "Bu sene biraz daha fazla çalıştık. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra bizim için çok büyük önem taşıyan olimpiyatlar başlayacak. Kısa bir zaman kaldı ve artık onun hazırlığı içerisine gireceğiz. Avrupa Şampiyonası'nda altıncı kez zirvede yer alarak, olimpiyat öncesi moral bulmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Rıza Kayaalp, Uluslararası Güreş Federasyonunun bu sene almış olduğu karar gereği, 2015 senesinde birinci ve ikinci olan sporcuların, farklı gruplarda güreşecek olmasının hatırlatılması üzerine ise şunları kaydetti:

"Bunu ilk duyduğumda değişen bir şey olmadı. Sonuçta finalde rakibimi yenersem, şampiyon olacağım. Gruplarda karşılaşıp yenilirsem en iyi ihtimalle üçüncü, finalde yenilirsem ise ikinci olacağım. Benim için ikinci olmak ile üçüncü olmak arasında bir fark yok. Önemli olan kazanıp, şampiyon olmak."

Metehan Başar: "En büyük hedefimiz olimpiyatlar"

Grekoromen Güreş Milli Takımı'nda 85 kiloda güreşecek olan Metehan Başar ise Avrupa Şampiyonası öncesi iyi bir hazırlık sürecinden geçtiklerini ve takım halinde şampiyon olarak geri dönmek istediklerini belirtti.

Asıl hedeflerinin olimpiyatlar olduğunu ve geçen seneden beri olimpiyatlara hazırlandıklarını dile getiren Metehan Başar, "Hazırlıklar gayet iyi gidiyor ve ortamımız çok güzel. Şu anda beş kotamız eksik. Onları da kazanarak, turnuvaya katılmak istiyoruz. Hedefimiz öncelikle Avrupa Şampiyonası ama en büyük hedefimiz olimpiyatlar. Orada inşallah madalya alarak, şampiyon olarak dönmek istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa Şampiyonası'nda Grekoromen Milli Takımı'nda 80 kiloda mücadele edecek olan Aslan Atem de çok güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini vurgulayarak, "Ülkemi büyüklerde ilk defa temsil edeceğim. Bu daha büyük bir sorumluluk içeriyor. Nasip olursa hepimizin hedefi hem bireysel hem de takım olarak Avrupa Şampiyonu olmak" diye konuştu.

Kaynak: AA