Zinedine Zidane: Her şeyden memnunum, özellikle sonuçtan

Zinedine Zidane: Her şeyden memnunum, özellikle sonuçtan


SPORCOPE DIŞ HABERLER - Real Madrid Teknik Direktörü Zinedine Zidane, El Clasico'daki Barcelona galibiyetinin ardından çok mutlu olduğunu söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Zidane, "Her şeyden çok memnunum, özellikle sonuçtan. İlk yarı bize pahalıya mal olabilirdi, bu çok normal. Atmosfer çok zorluydu çünkü. Zor bir ortamda kazandıkları için oyuncularım da gururlu. Zaferden dolayı çok mutluyum" dedi.

Şampiyonlar Ligi'nin kendileri açısından önemine değinen Fransız çalıştırıcı, "Her zamanki gibi devam etmeliyiz. Maçtan önce iyi oynamamız gerektiği hakkında konuştuk. Maçın başları zorluydu. İstediğimiz gibi baskılı başlayamadık. Maçın son anları gibi başlamamız gerekirdi. Futbolda her şey olabiliyor. El Clasico'dan 3 puanı aldık. Kazanmak her şeyden önemliydi. Artık önümüzdeki maçı düşünmeliyiz. Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli" ifadelerini kullandı.

Zidane, oyuncularının sahada birlikte hareket etmelerinin çok öneli olduğunu vurgularken "Oyuncularımın saha içindeki savunma ve hücum anlayışlarından memnunum. Çok iyi bir rakibe karşı çok zor bir atmosferde oynadılar. Bir antrenör için en iyi şey, oyuncularının birlikte hareket ettiğini ve savaştığını görmektir. Ben de bugün bunu gördüm" diyerek duygularını paylaştı.

Maçın zihinsel anlamda dönüm noktası olup olmayacağı sorulan Zidane, "Öyle bir durum varsa olabilir elbette. Şampiyonlar Ligi öncesinde duygusal açıdan çok önemli bir maçtı. 4 gün sonra Avrupa'da çok zorlu bir maça çıkacağız. Biraz dinlenmeliyiz" dedi.

Şampiyonluk şansları hakkında da görüş belirten genç teknik adam, "Barcelona 7 puan önde. Biz önce Atletico Madrid'i geçmek zorundayız. Önümüzde oynayacağımız maçlar var. Neler olacağını göreceğiz. Burada kazanmak oyuncular için büyük bir ödüldü" diyerek sözlerini noktaladı.