Yılmaz Vural ateş püskürdü

Yılmaz Vural'ın açıklamalarından Sporcope'un derledikleri;
Yılmaz Vural ateş püskürdü
Yılmaz Vural'ın açıklamalarından Sporcope'un derledikleri;
"O gün İlhan ağabeyden önce aramızdaki aracı arkadaş Emrah ile konuştum. Takım hakkındaki düşüncelerimi söyledim. Bu takım 13 transfere ihtiyacı var ama biz elimizden geleni yapacağız bu bir rapor değil ben raporu hazırlarım dedim. İstanbul'da işlerim vardı, gittim. İlhan ağabey de zaten ilk görüşmemizde 13 oyuncudan verim alınmıyor dedim. Zaten kendisi de bana saydı, "Bu oyuncular altyapıdan verelim Hacettepe'ye oynasınlar" dedi. Ben de "tamam" dedim diğerlerini yollayamayız çünkü 3 senelik kontratları var."

İlhan Cavcav ile ne konuştu?
"Ertesi sabah Süha bey beni aradı" diyen tecrübeli hoca Yılmaz Vural, "Süha bey İlhan ağabeyin yanındayız dedi ve telefonu verdi. Yılmaz kardeşim seni çok seviyoruz ama buraya gelmene gerek yok. Senin işine son verdik." dedi."

"Ne oldu İlhan ağabey dedim, "18 oyuncu seni istemiyor" dedi."

"Ne oldu ağabey, sen değiştin mi? Önceden sen gönderirdin, şimdi oyuncular mı gönderiyor? Hadi lan ortadan bu sizin hocanızdır diyemedin mi" dedim.

"Ya Yılmaz, çok zor durumdayız, bir karar aldım dönemem dedi."

"Birilerine bir kaç kuruş para vereceğiz, sana da vereceğiz bir şeyler" dedi. Ben de orada patladım. Azımdan bir şeyler çıktı."

"Kaptanı Ahmet'i aradım"
İlhan Cavcav ile konuştuktan sonra Gençlerbirliği kaptanı Ahmet Çalık'ı aradığını söyleyen Yılmaz Vural, "Sonra ben kaptanı aradım. Ahmet bana diyorki; 'Hocam biz arkadaşlarla toplandık bu karara vardık sadece benim kararım değil. Biz kümeye düşecek takımız hocam sen bize ofansif futbol oynattın neden defans oynatmadın bizim maç kaybetmememiz lazım' dedi."

"Ben de; Ahmet bak milli takıma yükselmiş 21 yaşında oyuncusun, hocana işi sen mi öğreteceksin dedim. Burada olay aracı olan Emrah arkadaş benim ona verdiğim bilgiyi İlhan ağabeye nasıl aktardıysa olay bu boyuta geldi."

Yılmaz Vural'ı kimler aradı?
Basın toplantısında giderek sinirlenen Yılmaz Vural, "Fatih Terim beni 4 kere aradı. Sağ olsunlar Rıdvan Dilmen'den Samet Aybaba'ya kadar bir çoğu aradı."

"Ahmet Çalık ve İdari menajerin verdiği raporun doğrultusunda düştüğüm durum budur. Bu ahlaksızlar grubu ve yönetiminde nasıl olur da 3 aydan fazla çalışılır?"

"Futbolcuya kurulu bir düzen düzelmez"
"Futbolcuların bir eli balda bir eli yağda istiyorlar. Sabah idman var ama sıcak da var değişsin. Afrikaya'da gitseniz saat 2'de tesislerde olacaksınız o kadar dedim. Hep hocayı zora sokan istekleri var bu yabancı oyuncuların. Türkiye'de futbolcular kendini geliştirmeden her işlere giriyorlar. Futbolcular bugün futbolu bırakıyor yarın hoca oluyor. Sırf top oynamış diye hoca olunur mu ya. Eğitimci olmak farklıdır. Saygı duyarım ama bu kadar basit değil. Bir eğitim sürecinden geçiyor mu, nasıl geliştirmiş kendini?"

"Siyasetçilerimize de kızıyorum. Belediye Başkanları, Milletvekilleri antrenör atıyor."