Yılmaz Vural, Adana Demirspor ile imzaladı

PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor'da teknik direktörlüğe Yılmaz Vural getirildi.
Yılmaz Vural, Adana Demirspor ile imzaladı
PTT 1. Lig ekibi Adana Demirspor'da teknik direktörlüğe Yılmaz Vural getirildi.


Spor Toto Süper Lig'e yükselme hedefiyle mücadele eden Adana Demirspor, sahasında Alima Yeni Malatyaspor 1-1 berabere kaldığı son maçın ardından Tayfur Havutçu ile yollarını ayırmıştı.


Yeni teknik direktör arayışlarına başlayan yönetimin, Yılmaz Vural ile dün telefonla görüşerek prensipte anlaşmaya vardı. Dün akşam saatlerinde Adana'ya gelen Vural ile detaylı görüşmelerde de anlaşma sağlanmasıyla Adana Demirspor'un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural oldu.


Yılmaz Vural böylece, 30 yıllık teknik adamlık kariyerinde 26. farklı takımını çalıştırıyor olacak.


yilmaz-vural-idari-haritasi


"Benim için onur verici bir durum"


Adana Demirspor Aytaç Durak Tesisleri'nde Kulüp Başkanı Sedat Sözlü ile birlikte resmi sözleşmeyi imzalayan Yılmaz Vural, "Adana Demirspor ile sözleşme yapmak benim için onur verici bir durum. Yönetici, teknik heyet, futbolcularla birlikte büyük Adana Demirspor taraftarının da desteği ile mavi lacivertli takımı hedefine ulaştırmak için mücadele vereceğiz" dedi.


Kulüp Başkanı Sedat Sözlü ise şunları söyledi:


"Sezona şampiyonluk parolası ile başlamıştık. Ancak, bir takım şanssızlıklar yaşadık. Şimdi ise devam eden Süper Lig şansımızı teknik heyetimizde yapılan kan değişimi ile sonuçlandırmak istiyoruz. Adana Demirsporumuz'un yeni teknik sorumlusu Sayın Yılmaz Vural, camiamıza hayırlı olsun."


Sezon başından bugüne gelinen noktada üçüncü teknik direktörü takımın başına getirdiklerini belirten Sedat Sözlü, "Geldiğimiz noktada istediğimiz sonuçları alamadık ve bu mahcubiyetle sizlerin karşısına çıkıyorum. Daha iyi olabilirdik. Adanaspor'u tebrik etmek istiyorum. İyi bir mücadele sonucu şampiyon oldular. Adanamıza hayırlı olsun. Darısı bizim başımıza." dedi.

Takım olarak play-off'a odaklandıklarını dile getiren Sözlü, "Geçmişte büyük birikimleri olan ve Türk futboluna önemli hizmetleri olmuş, her zaman adından söz ettiren hocamızla beraberiz. Takımımız ve Adanamız için hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

Adana Demirspor'un yeni teknik direktörü Yılmaz Vural ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve kardeşi Sedat Sözlü ile eskiye dayanan bir dostlukları olduğunu dile getirerek, "Burada bulunmamın nedeninin ekonomik boyutu yok. Zor şartlarda bu takıma nasıl katkıda bulunabilirsiniz diye düşünmüşler, biz de geldik. Adana, yabancı olmadığım bir yer. 1990 ve 2003 yıllarında Adanaspor'u çalıştırmıştık. Havasını, suyunu bildiğimiz, yapısını, karakterini bildiğimiz bir yer. İnşallah gelişimiz iyi sonuçlar getirir." şeklinde konuştu.

Adana Demirspor'un ligin en önemli ve güçlü takımlarından birisi olduğunu vurgulayan Vural, şunları kaydetti:

"Adana Demirspor'un kadro yapısına bakıldığında ekonomisiyle, yönetilmesiyle ve taraftar anlamında desteğiyle önemli bir camia. Sezon başında Süper Lig'e çıkması muhtemel takımlar arasında görüyorduk ama sıkıntılar yaşandı. Önceliğimiz önümüzdeki 3 maçı almak. Play-off'lar 19- 23 ve 27 Mayıs'ta Konya'da oynanacak. Maalesef geçen haftaki olaylardan dolayı sahamızda sıkıntı olacak gibi görünüyor."

Yılmaz Vural, 1 yıl 1 aylık bir sözleşme imzaladığını da sözlerine ekledi.