Yılmaz Vural: "Passolig acilen ortadan kaldırılmalı"

Yılmaz Vural:


Yılmaz Vural Sporcope.com'a konuştu... Türk futbolunun deneyimli teknik adamlarından Yılmaz Vural, Trabzonspor - Fenerbahçe maçında yaşanan olayları ve şampiyonluk yarışını Sporcope.com'a yorumladı.

"BEN YORUMCU OLSAM ŞU TAKIM ŞAMPİYON OLUR DEMEM"

"Fenerbahçe çok zor denecek bir maçı kazanıyor. Bir bakıyorsunuz Beşiktaş puan kaybediyor. Bir hafta bakıyorusunuz bir yorumcu arkadaşımız Beşiktaş şampiyon diyor, hafta geçiyor Fenerbahçe olur diyor. Ben yorumcu olsam şu şampiyon olur demem. Sonuçta iki takım yarışıyor. Bu hafta Fenerbahçe çok iyi oynadı. Şimdi Trabzon'un başına ne geleceği belli değil. Beşiktaş Akhisar karşısında tanrının yardımı ile kazanıyor. Böyle bir tahmin yapmak yerine ben de merakla bekliyorum. Şimdi Beşiktaş'ın biraz aleyhine döndü. Osmanlıspor ve Konyaspor maçları var. Galatasaray maçı var. Beşiktaş için kolay olmayacak. İki takımın da centilmenlik boyutlarını aşılmadığı, hakem kararlarının etkilemeyeceği bir sonuç olsun istiyorum."

"HER ŞEYİN YENİDEN YAPILANMASI İÇİN BİR FIRSAT BU"

"Trabzon'da yaşanan olaylarla ilgili ben hiçbir şey düşünmüyorum. Bir futbol adamı olarak bu yaşananların çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu iki takımı birbirine düşman ettik, böyle bir ortam doğdu. Bir hoşgörü de doğmuş oluyor. Bu adamlar da ne yapsın diye.  Dolayısı ile bakıldığında ilkeli davranışı yorumlayacağız. Yani geçmişindeki birikimleri falan bu tarafı başka... Bu davranış bir kulübün hakikaten başına gelmesini arzu etmediğimiz bir davranış. Düşünün... Taraftar oradan atlıyor ve hakeme saldırılıyor. Kafasına kafasına vurarak öldüresiye dövülüyor. Polisler geliyor ama burada bir güvenlik zaafiyeti var. Birileri gidene kadar bıçak da sokabilirdi. Burada yalnız saha içi ve saha dışı da olmak üzere Türk futbolunun bir çok şeyini eleştirmek mümkün. Bu takımın kupası verilmedi, taraftar da çok doldu, rencide oldu, incindi. Rakibe karşı bu kadar ezilmesine dayanamadı taraftar. Rakip takımın hiçbir terbiyesizliği olmadı. Fenerbahe takımında ufacık da olsun tahrik edecek o takımı bunu mecbur edecek bir durum olmadı. Her şeyin yeniden yapılanması için bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum."

"PASSOLİG ACİLEN ORTADAN KALDIRILMALI"

"Şimdi bu arkadaşlar Passolig ile girdiyse o stada ve bunları yapıyorsa, passolig acilen ortadan kaldırılmalı. Trabzonspor ne yapsın bu adam girdiyse. Adam girmiş maça. Güvenlik güçleri kimse onların bakması gerekiyor. O bıçak nasıl girdi bir kere. Adam öldürmek için hakemin kafasına vuruyor. Eğer bir sonuç alınmazsa passolig kaldırılmalı, neden var, kimi kandırıyoruz."

 
Röportaj: Esma Toker