Yıldız futbolcuyu dolandırıp Almanya'ya kaçtı...

Aralarında eski Fenerbahçeli futbolcu Gregory van der Wiel’in de olduğu çok sayıda kişiyi dolandırmakla suçlanan ünlü organizatör Ümit Akbulut hakkında mahkeme yakalama kararı çıkardı.
Yıldız futbolcuyu dolandırıp Almanya'ya kaçtı...
Ümit Akbulut (36) hakkındaki yakalama kararı, ‘dolandırıcılık' ve ‘hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma' suçlaması ile yargılandığı Büyükçekmece 12. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verildi.


17 Ocak günü görülen davanın 3'üncü duruşmasında, davacı taraf Recep Budak ve şarkıcı kardeşi Dilek Budak'ın avukatı Abide Birsen “Sanık duruşmalardan kaçmaktadır. Adli kontrol kararı kaldırıldığında yurt dışına araçla çıkmış bir daha da giriş yapmamıştır” dedi. Akbulut'un avukatı Tuğba Erzincan ise, müvekkilinin sağlık sorunları nedeni ile yolculuk yapamadığını söyledi.

Mahkeme, tarafların talep ve savunmalarını aldıktan sonra kararını verdi. Mahkeme, duruşmalardan kaçtığına işaret edilen Atalay hakkında yakalama emri düzenlenmesine karar verdi.

Akbulut, 7 yıla kadar hapis istemi ile yargılandığı davada Budak kardeşlerin 374 bin dolar nakit para ve 440 bin dolarlık senetlerini almakla suçlanıyor.

İddianamede, Akbulut'un kendisini güçlü ve zengin bir iş adamı olarak gösterdiği kaydedilerek, “Şüpheli (Ümit Akbulut) konuşma arasında Galatasaralı futbolcu Melo'nun menejeri olduğunu söyleyerek, müştekiler üzerinde güven duygusunu pekiştirdi” denildi. Anılan senedin ise işleme konulmadığı kaydedildi.
HABER YORUMLARI