18 yıl sonra büyük buluşma!

Beşiktaş'ın 1998'de oynadığı Valerenga maçından sonra alınan 3-3'lük beraberliğe isyan eden taraftar ve o dönemin takım kaptanı Mehmet Özdilek, 18 yıl sonra buluştu.
18 yıl sonra büyük buluşma!
Beşiktaş'ın 1998'de oynadığı Valerenga maçından sonra alınan 3-3'lük beraberliğe isyan eden taraftar ve o dönemin takım kaptanı Mehmet Özdilek, 18 yıl sonra buluştu.

Beşiktaş'ın UEFA Kupası'nda eşleştiği Norveç temsilcisi Valerenga ile oynadığı ilk maçı deplasmanda 1-0 kaybetmiş, rövanş maçının ilk yarısını ise 3-0 üstün tamamlamıştı.

Ancak maçın ikinci yarısında 18 dakikada 3 gol yiyen Beşiktaş sahadan 3-3'lük beraberlikle ayrılmış ve turnuvaya veda etmişti. Maç sonrasında kulüp tesislerine giden bir taraftarın kaptan Mehmet Özdilek'e yaptığı "İlk yarı bitince oğlumu uyuttum. Şimdi sabah oğluma ne diyeceğim" isyanı unutulmaz olaylar arasına girmişti.

TVnet'ten Ergin Aslan, 18 yıl sonra Mehmet Özdilek ve o maç sonrası kendisine isyan eden taraftarla oğlunu bir araya getirdi.

O günleri anlatan Beşiktaşlı taraftar Bahattin, "18 dakikada 3 gol birden oldu. Kabus gibiydi. Sabah kalkınca yok böyle bir şey diyeceğim diyordum ama gerçek olduğunun farkına varında gidip takıma sormak istedim. Kaptan nasıl oluyor bu dedim. Kaptan da gayet olgunlukla özür dilerim dedi. Hakikaten sabah çocuğa ne diyeceğimi düşündüm. Dedim 'oğlum elendik', 'baba ben de biliyorum, uyumamıştım' dedi. Ben o günü hayatımda yok saydım." ifadelerini kullandı.

Mehmet Özdilek ise "Fulya konum itibariyle çok garip bir yerdi. Antrenmana başlarken 3 kişiyle başlar biterken 500 kişi olurdu. 3-0, 3-3 hepiniz psikolojik olarak bitmiştik. Oyuncuların çoğu kafasının önünde eğik giderken tel örgüler arkasında insanın sitem dolu sözlerini duyuyorsunuz. Bunlara karşılıksız kalmak bana yakışmazdı. O üzgünlüğü yaşayan bir insan var, ona karşı yapabileceğini tek şey özür dilemek. Ancak bu saat itibariyle yapacak hiçbir şeyimiz yok demiştim" şeklinde konuştu.