Yeni yapılanma hazır! 2017 model Galatasaray...

Galatasaray, yeni sezon öncesi reformlara imza atacak. İşte Galatasaray'da futbol beyin takımının yeni hali...
Yeni yapılanma hazır! 2017 model Galatasaray...
Galatasaray, yeni sezon öncesi reformlara imza atacak. İşte Galatasaray'da futbol beyin takımının yeni hali...

Sarı kırmızılı kulüpte 1 Haziran 2016 tarihi itibarıyla Sportif AŞ Yönetim Kurulu yeni bir hal alacak. Futbolun yönetildiği bu yapıya Galatasaray eski başkanı Alp Yalman ve sarı kırmızılı takımın eski futbolcusu, genel kurul üyesi Levent Nazifoğlu dahil olacak.

ÖZBEK YİNE MEASİ HARCAYACAK

Ayrıca bu iki isim dışında Galatasaray yönetim kurulunda yer alan İsmail Sarıkaya da futbolun yönetim ekibine de dahil olacak. Bu sezon yoğun mesai harcayan Mehmet Özbek de, Sportif AŞ Yönetim Kurulu ekibinde olacak. Galatasaray'ın futbol merkezindeki görev dağılımı ise şöyle olacak.

1- YALMAN ORKESTRA ŞEFİ

Alp Yalman, futbol yönetiminin ağabeyi olacak. Galatasaray futbol takımı ile ilgili her türlü kararda onayı olacak. Kısaca Yalman orkestra şefi görevini üstlenecek.

2-NAZİFOĞLU'NA ‘AĞABEY' ROLÜ

Levent Nazifoğlu takımın ağabeyi olacak. Galatasaray takımı ile tüm kamp ve deplasman maçlarına gidecek. Her an Florya'da olup takımla yakın mesai harcayacak.

3-SARIKAYA TESİSLERDE...

İsmail Sarıkaya, Florya Metin Oktay Tesisleri ve muhasebeden sorumlu isim olacak. Yani İsmail Sarıkaya, futbolun muhasip üyesi olarak tesislerde mesai harcayacak.

4-FİNANSMAN ÖZBEK'E...

Mehmet Özbek finansman ve idari işlerden sorumlu yönetim kurulu üyesi olacak. Galatasaray'da futbol planlaması ve transfer konusundaki kararları bu 4'lü alacak.

TRANSFER KONUSUNU DA BU DÖRTLÜ YÖNETECEK

Yalman, Nafizoğlu, Sarıkaya ve Mehmet Özbek, G.Saray'ın futboldaki yönetimi ile alakalı 1 aydır çalışmalarını sürdürüyor. Şimdi artık görevleri resmiyete dökülecek. G.Saray'da hoca başta olmak üzere tüm transferle alakalı kararları bu ekip alacak.

Kaynak: Hürriyet