Yeni Xavi'yi Chelsea kapıyor

Yeni Xavi'yi Chelsea kapıyor


SPORCOPE DIŞ HABER- Barcelona'nın efsane kaptanı Xavi Hernandez'in pozisyonunda oynayan ve oyun stili de yine Xavi'ye benzetilen 12 yaşındaki genç yetenek Xavi Simons, Chelsea'nin radarına girdi. İspanyol basınında yer alan habere göre, Chelsea'nin genç oyuncu için babasıyla iletişime geçtiği ve oyuncuyu altyapısına kazandırmak için ne gerekiyorsa yapmak istediği iddia edildi.

İspanya basınına açıklamalarda bulunan Xavi Simons'un babası eski futbolcu Roger Simons,"Chelsea ile görüştük. Londra ekibiyle anlaşırsak Xavi'nin iyi para kazanacağını düşünüyorum." açıklamasında bulundu. Genç oyuncunun birçok menajerin ve kulübün radarında olduğunu da belirten Roger Simons," Birçok menajer oğlumla çalışmak için benimle iletişime geçti. Ona ayakkabılar, kontratlar ve hayal edemeyeceğiniz paralar teklif ettiler. Ancak şu an hiçbirine ihtiyacımız yok. Onları kibarca reddediyoruz." ifadelerini kullandı.

Barcelona genç takımının kaptanlığını yapan Xavi Simons, La Masia'da müthiş asistleri ve top kapma yeteneğiyle izleyenlere parmak ısırtıyor.


Xavi Simons'un oyun stili Xavi Hernandez'e, görünüşü ise Ronaldinho'ya benzetiliyor.
^44A0B534F909EF9A5FDBD16218C823C3A7EA28B3EEDFCC1879^pimgpsh_fullsize_distr