Robinho yeni takımı ile imzaladı

Geçtiğimiz ay Çin ekibi Guangzhou'dan ayrılarak bonservisini eline alan Brezilyalı yıldız Robinho, ülkesinin yolunu tuttu.
Robinho yeni takımı ile imzaladı
Geçtiğimiz ay Çin ekibi Guangzhou'dan ayrılarak bonservisini eline alan Brezilyalı yıldız Robinho, ülkesinin yolunu tuttu.

Resmi açıklaması yapılan transferde Robinho, Atletico Mineiro ile sözleşme imzalayarak yeniden ülkesine döndü. 32 yaşındaki oyuncunun, kendisini 2 yıllığına Mineiro'ya bağlayan sözleşmeye imza attığı belirtilirken kulüp başkanı Daniel Nepomuceno, transferde emeği geçen sponsorlara teşekkür ettiğini ifade etti.robinho3

Yeni kulübünden yıllık alacağı ücret henüz netlik kazanmadı. En son Çin'in Guangzhou Evergrande
takımı ile şampiyonluk yaşayan Robinho, 6 aylık maceranın ardından sözleşmesini eline alarak kendisine kulüp aramaya başlamıştı. Geçtiğimiz gün yeni kulübü ile anlaştığı belirtilen Robinho'nun sponsorlar aracılığı ile karlı bir sözleşmeye imza attığı konuşuluyor.

Brezilyalı oyuncu, imza töreninde en çok istediği şeyin Brezilya Milli Takımı'na yeniden dönmek olduğunu belirtti. Atletico Mineiro daha önce de Avrupa'daki kariyeri bitme noktasına gelen Ronaldinho'yu kadrosuna katarak adından söze ettirmiş ve burada kazandığı başarılarla yeniden dünyada büyük ses getirmişti.

Brezilya'nın Santos kulübünde futbola başlayan Robinho, daha sonra sırasıyla Real Madrid, Manchester City, tekrar Santos, Milan, bir kez daha Santos ve Guangzhou takımlarında forma giydi.

Robinho sözleşme imzaladıktan hemen sonra takımı ile idmanlara da çıktı

robinho1