'Yeni Henry'nin peşindeler

SPORCOPE DIŞ HABERLR - Avrupa'nın dev kulüpleri Monaco forması giyen yıldız adayının peşine düştü.
'Yeni Henry'nin peşindeler
SPORCOPE DIŞ HABERLR - Avrupa'nın dev kulüpleri Monaco forması giyen yıldız adayının peşine düştü.

Fransa Ligue 1'de mücadele eden Monaco kulübünün altyapısından bu yıl A takıma çıkardığı genç yetenek  Kyllian Mbappe Lottin büyük takımları şimdiden birbirine düşürdü.

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde,  2013 yılında Olimpik Lyon'dan 5 milyon euro'ya transfer ettiği Anthony Martial'i Ada ekibi Manchester United'a satan Monaco kulübü bu transfer karşılığında tam 50 milyon euro'yu kasasına koymuştu. Bu transferin ardından altyapısından Kyllian Mbappe Lottin'i çıkaran kulüp, bu oyuncuyu Martial'in boşluğunu doldurmak için kullanmaya başlamıştı.

Monaco, 17 yaşındaki genç oyuncuya bu sezon sadece 8 maçta forma şansı vermesine rağmen özellikle İngiliz kulüplerinin oyuncu izleme komitelerinin dikkatini çekmeyi başarabilen oyuncu bu maçlarda 2 asist yapmayı başardı.

İngiliz basınından Daily Mail'in haberine göre, Premier Lig'in güçlü takımları Liverpool ve Arsenal'in dikkatini çeken oyuncu için önümüzdeki yaz transfer sezonunda savaş çıkabilir.

Fransa Ligue 1'de geçtiğimiz cumartesi oynanan Troyes maçında 73. dakikada Vagner Love'ın yerine oyuna dahil olan Lottin, karşılaşmanın 90. dakikasında ağları havalandırarak Monaco'nun tarihinde gol atan en genç oyuncu oldu.

Fransız basını tarafından "geleceğin Henry'si" olarak gösterilen genç futbolcu 18 yaşından küçük olduğu için makul bir bedel karşılığında transfer olabilme hakkına sahip.