"Yeni bir yol bulacağız, ya da..."

Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli, Torku Konyaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.
Galatasaray teknik direktörü Mustafa Denizli, Torku Konyaspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Denizli rahat kazanacakları bir karşılaşmayı 'Son vuruş eksikliği' nedeniyle kazanamadıklarını belirterek, "Önemli puanları gol atamayarak kaybettik. İlk yarıda futbol adına bir şey yapamadık. İkinci yarıda daha değişiktik. Gelen pozisyonlarda da çok sayıda olmasa da vuruş eksikliği nedeniyle rahat kazanılacak bir maçı kazanamamamıza neden oldu. Skor ve oyun olarak düşündüklerimizi yansıtamadık." ifadelerini kullandı.

"YA YENİ BİR YOL BULACAĞIZ, YA DA..."

"Son vuruş eksikliğimiz vardı. Maç içinde yarım saatlik bir bölüm var, ve biz bu bölümü neredeyse tek kale oynadık. Konyaspor ciddi savunma örnekleri gösterdik. Önümüzdeki toploda ya yeni bir yol bulacağız, ya da yeni bir yol bulacağız. Yeni yolu da yine bu takımın içinden çıkartacağız. Kullandığımız futbolcuları değiştiririz ama hedefleri değiştiremeyiz." ifadelerini kullandı.

"BURAK GİTMEK İÇİN ÇOK EMİN"

"Burak Yılmaz ile uzun uzun görüştüm. Transferde de kararı verecek olan kişi tamamen kendisiydi. Kendisinin gitmek istemesine paralel olacak hiçbir şey söylemedim ona. O her fırsatta gitmek istediğini söyledi. Akşam toplantı yaptık ve tekrar yanıma gelip bu kez gitmek için daha da emin olduğunu söyledi. Ondan sonra benim etkide bulunma ihtimalim kalmadı."

"20 MİLYON EURO BENİM İÇİN BURAK'İN GİTMESİ GEREKECEK RAKAM DEĞİL"

"Ben çok üzüldüm. O da çok üzgündü. Burak bir karar verdi ve arkasında da durdu. Devre arasında 6 transfer gündemimizde vardı. Burak'ın ayrılışı getirdiği ve götürdüğü ile 20 milyon euroyu buluyor. Bu rakam ciddidir ama Burak'ın gidişini sağlayacak bir rakam değil benim açımdan. Benim sorumluluğum ve yetkin bir yere kadar. Hala atılmış imzalar yoktur henüz. Transfer imza atınca gerçekleşir."

"ŞARTLAR OLURSA DEVAM EDERİM, OLMAZSA DEVAM EDEMEM DİYEMEM"

"Benim küstüm tamam deme lüksüm yok. Şartlar istemediğimiz gibi gerçekleşmeyebilir. Zir dönemin içindeyiz. Bu göreve başlayarak ben bütün şartları kabul ettim demektir. Bu şartlar oluşursa devam ederim, olmazsa etmem diyemem. Zor bir tablo ile karşı karşıyayız. Önemli olan bu zorluklarla mücadele etmek. Ancak düşündüklerimizin Ocak ayında olmaması beni üzdü."

"NE OLURSA OLSUN DEVAM ETMEYE ÇALIŞIYORUZ"

"Buraya geldiğim için tabii ki pişman değilim. Bile bile de olsa yine gelirdim. Burası benim için farklı bir yerdir. Böyle bir tablo beklemiyordum açık söyleyeyim. Şartlar zorlaştı ven dönüyorum diye bir şey olamaz. Üç kulvardan birinde ciddi yaralı devam ediyoruz. Şartlar ne olursa olsun devam etmeye çalışıyoruz. Burası Galatasaray. Bunun dışında biri olursa zaten bizimle olamaz. Hayat boyu verdiğim hiçbir karardan pişman olmadım. Sıkıntılardan sonra güzel günlerimiz olacak.

"TRANSFERLE İLGİLİ MECBURİYETİMİZ VAR"

"Olmayan transferlerle ilgili çalışmalar devam ediyor. Şuan olmadı ama Ağustos'ta mutlaka olacak. Bunun mecburiyeti var.Bu bir lüks değil ihtiyaçtır."

"SİNAN GÜMÜŞ'ÜN SAKATLIĞI"

"Sinan'ın sakatlığı diğer oyunculardan farklıdır. Genç ve parlayan biri olunca kimyanız etkilenebiliyor. Beklentiler yükselince uykuları dahil herşey etkilenebilir. Bu tür sakatlıklarda bunların da önemli rolü vardır. Semih ve Denayer Ankara'daki zeminden dolayı sakatlandı. Podolski geldiğinden beri sakattı aslında ama bizim için fedakarlık yaparak oynadı. Daha sağlıklı olabilmesi için 3 hafta ona izin verdik. Bunlar dışındakiler darbeye bağlı oldu."