"Kahraman ol ya da 1 puanın sahibi"

SPORCOPE - Spor Toto Süper Lig'de Eskişehirspor ile Akhisar Belediyespor arasında oynanan maç nefesleri keserken karşılaşmanın son dakikaları ilginç pozisyonlara sahne oldu.
SPORCOPE - Spor Toto Süper Lig'de Eskişehirspor ile Akhisar Belediyespor arasında oynanan maç nefesleri keserken karşılaşmanın son dakikaları ilginç pozisyonlara sahne oldu.

Akhisar Belediyespor'un 3. golü sonrasında sahanın karışması sonucu oyun yaklaşık 8 dakika durdu. Karşılaşmanın hakemi Barış Şimşek de maçın sonuna 12 dakika uzatma ekledi.

Düşme hattında bulunan Eskişehirspor uzatma dakikalarında baskısını arttırırken kaleci Boffin de 90 +6. dakikadan itibaren rakip kalede gol aradı. Es-es'in ard arda kullandığı köşe vuruşlarında kalesine dönmeyerek Akhisar Belediyespor ceza sahasında duran Boffin, Samet Aybaba'yı çıldırttı. Boffin'in, karşılaşmanın sona ermesine daha 3-4 dakika daha olmasına rağmen kalesini terk etmesine sinirlenen Aybaba, oyuncusuna bağırarak geri dönmesini istedi. Boffin ilerideyken Akhisar Belediyerspor bir pozisyonda kontra atak fırsatı yakaladı ancak bunda başarılı olamadı.

"Ya kahraman olacaksın ya 1 puanın sahibi"

Karşılaşmanın 81. dakikasında Akhisar Belediyesporlu Onur Ayık'ın skoru 3-3'e getiren golünün ardından Eskişehirsporlu oyuncular ve teknik ekip adeta çileden çıktı. Anel Hadzic'in yerde kalmasının ardından Eskişehirsporlu futbolcular, Akhisar Belediyesporlu futbolculardan topu kendilerine vermelerini bekledi. Ancak Bruno'nun pasında kontra atağa çıkan Akhisar Belediyespor, Eskişehirspor ağlarını sarsarak skoru eşitledi. Golün ardından saha kkarıştı ve mücadele yaklaşık 8 dakika durdu. Bu esnada Eskişehirspor teknik direktörü Samet Aybaba'nın Akhisar Belediyespor teknik direktörü Cihat Arslan'la olan diyaloğu dikkat çekti. Samet Aybaba maç sonunda yaptığı açıklamada, "Meslektaşım Cihat'a dedim ki ya Kahraman olacaksın ya bir puanın sahibi o bir puanı tercih etti" ifadelerini kullandı.

Aybaba, golün haksız yere atıldığını ve skorun 3-3'e gelmesinin ardından Akhisar Belediyespor'un bilerek gol yemesi gerektiğini düşündüğü için bu açıklamayı yaptı.

"Haksız bir şey kazanmadık dediler"

Cihat Arslan ise, "En zor durumda olan kişi bendim. Oyuncularıma ve basşkanımıza sordum. haksız bir şey kazanmadığımızı söylediler. Ben de oyuncularıma gol yemelerini söylemedim. Keşke bu günü yaşamasaydım. Maçın son anlarında Eskişehirspor'un gol atması için dua ettim. Yönetim kurulumuz eğer kaleyi açsaydın bizi rencide ederdin dedi. Eskişehirsporlu bazı oyuncularda pozisonlarını kaybettikleri için böyle bir gol yediklerini söylemiş. Kara bir gün oldu" ifadelerini kullandı.