"Ya biz, ya da Fenerbahçe"

VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Gözde Kırdar, DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon kupanın Türkiye'de kalacağını düşündüğünü söyledi.
VakıfBank Kadın Voleybol Takımı'nın kaptanı Gözde Kırdar, DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi'nde bu sezon kupanın Türkiye'de kalacağını düşündüğünü söyledi.

Gözde Kırdar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6'lı play-off turunda karşılaşacakları İsviçre'nin Volero Zürih takımının çok iyi bir kadroya sahip olduğunu belirterek, "3 senedir son anda Dörtlü Final'in ucundan dönüyorlar. Bu sene de bu hedef için sonuna kadar mücadele edeceklerdir ama baktığınızda kağıt üzerinde biz daha güçlü bir takımız" dedi.

İsviçre temsilcisinin uzun oyunculardan kurulu bir takım olduğunu vurgulayan 30 yaşındaki oyuncu, "Rakibimizle yapacağımız maçlarda çok iyi servislere ihtiyacımız var. İyi gününde olan turu geçecektir. İnşallah turu geçen taraf biz olacağız" diye konuştu.
Gözde Kırdar, son 5 yılın 4'ünde Şampiyonlar Ligi kupasını Türk takımlarının kazandığını hatırlatarak, "Bu sene de büyük oranla ya biz ya da Fenerbahçe Grundig alacak. Eğer iki takım da Dörtlü Final'e kalırsa, ilk maçı onlarla oynayacağız. Bu sene kupa Türkiye'de kalacak diye düşünüyorum" şeklinde görüş bildirdi.

"Türkiye'de şampiyonluk kesinlikle ortada"

Gözde Kırdar, Bayanlar Voleybol 1. Lig'deki şampiyonluk yarışını da değerlendirdi.

Puan cetvelinin ilk 4 sırasında yer alan ekiplerin birbirini yenebilecek güce sahip olduğunu vurgulayan tecrübeli voleybolcu, şunları kaydetti:
"Bu sene ligden çok keyif alıyorum. Play-off'lar nisan ayının sonunda başlayacak ama şu anda kimse "Bu takım şampiyon olur" diyemez. Şampiyonluğun kesinlikle ortada olduğunu düşünüyorum. Her maç çok önemli olacak. İnşallah biz şampiyon oluruz."

VakıfBank'ın sezon öncesi çok genç ve enerjik bir takım oluşturduğunu aktaran Gözde Kırdar, "Bazı maçlarda genç olmamızın tecrübesizliğini yaşıyoruz. Çok iyi mücadele ederken, bir anda çok kötü oynayabiliyoruz ama bunların hepsi genç oyuncularımız için bir tecrübe. Şu anda bu takımda olmaktan çok mutluyum. İnşallah böyle devam eder" ifadelerini kullandı.