Westbrook rekora koşuyor!

NBA'de Oklahoma City Thunder'ın yıldızı Westbrook, Charlotte Hornets'a 113-101 yenildikleri maçta 40'ıncı "triple-double"ını yaparak bir sezonda bu istatistiğe en fazla ulaşan isim Robertson'ın (41) rekoruna yaklaştı
Westbrook rekora koşuyor!
Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Oklahoma City Thunder'ın yıldızı Russell Westbrook, Charlotte Hornets'a 113-101 yenildikleri maçta sezonun 40'ıncı "triple-double"ını yaparak Oscar Robertson'ın rekoruna bir adım daha yaklaştı. 

Westbrook, Chesapeake Energy Arena'da oynanan maçta Hornets karşısındaki 40 sayı, 13 ribaunt ve 10 asistlik performansıyla art arda 6'ncı olmak üzere bu sezon 40'ıncı "triple-double"ına ulaştı. 
Yıldız basketbolcu, efsanevi NBA oyuncusu Oscar Robertson'ın 1961-1962'de kaydettiği bir sezonda en çok "triple-double" (41) rekoruna yaklaşmış oldu. Robertson'ın 55 yıllık rekorunun kırılması için Thunder'ın normal sezonda kalan 6 maçında Westbrook'un en az 2 "triple-double" daha yapması gerekiyor. 
Thunder karşısında Doğu Konferansı 10'uncusu Hornets'a galibiyeti getiren isim ise 29 sayıyla oynayan Kemba Walker oldu.

HABER YORUMLARI