Sullivan'ın Emenike mutluluğu

West Ham Başkanı David Sullivan, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada Emmanuel Emenike'nin takım katılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Sullivan'ın Emenike mutluluğu
West Ham Başkanı David Sullivan, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada Emmanuel Emenike'nin takım katılmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi.

West Ham United Başkanı David Sullivan, Emmanuel Emenike transferinden oldukça memnun. Uzun bir süredir Londra ekibinin transfer gündeminde olan Emmanuel Emenike dün kendini West Ham Unitedlı yapan sözleşmeye imza attı. Kulübün resmi internet sitesine transferden duyduğu mutluluğu dile getiren David Sullivan,"Umuyorum ki Emmanuel Emenike gollerine West Ham'de devam edecek ve sezon sonunda satın alma opsiyonumuzu kullanarak takımda kalıcı olmasını sağlarız." açıklamasında bulundu.

Emenike transferinde teknik direktör Slaven Bilic'in düşüncelerinin de etkili olduğunu belirten Sullivan,"Teknik direktörümüz Emenike'yi Türkiye ve Rusya'dan tanıyor ve bize çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. Çok hızlı bir oyuncu ve takımda her zaman daha fazla gol ve hıza ihtiyacınız vardır." ifadelerini kullandı.

Son olarak transferin detayları hakkında da konuşan Sullivan,"Fenerbahçe ile transfer görüşmeleri 2 hafta sürdü. Kulüp sekreteri Andrew Pincher ile birlikte gerçekten yoğun uğraş gösterdik. Tek bir kulüple değil, iki kulüple anlaşma sağlamak zorunda olduğumuz için başkanlık kariyerimdeki en zor transferlerden biri oldu diyebilirim. Sizin aracılığınızla yoğun çabaları nedeniyle Andrew Pincher'a teşekkür ediyorum." açıklamalarında bulundu.

Slaven Bilic'in teknik direktörlüğünü yaptığı West Ham United, Emmanuel Emenike'nin performansından memnun kalması halinde sezon sonunda transfer etme hakkına sahip. Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım geçtiğimiz günlerde İngiliz ekibinden oyuncuyu transfer etmek istemeleri halinde 10 maçta sahaya çıkarsa 11 milyon euroluk satın alma opsiyonu şartı koyduklarını belirtmişi.
HABER YORUMLARI