Wesley Sneijder'den transfer açıklaması

SPORCOPE DIŞ HABER - Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, ülkesi basınına yaptığı açıklamada gelecekte ABD 1. Ligi MLS'te forma giymek istediğini açıkladı.
Wesley Sneijder'den transfer açıklaması
SPORCOPE DIŞ HABER - Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, ülkesi basınına yaptığı açıklamada gelecekte ABD 1. Ligi MLS'te forma giymek istediğini açıkladı.

Antrenörlükle ilgili düşünceleri ve eski takımı Ajax ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan 31 yaşındaki yıldız oyuncu, gelecekte MLS'te forma giymek isteyip istemediğiyle ilgili soruya,"ABD'de forma giymek istediğimi hiçbir zaman saklamadım. Zamanı geldiği zaman bunu ciddi bir şekilde düşüneceğim ancak şimdi zamanı değil. Kim bilir? Belki gelecekte bu fikrim de değişebilir." yanıtını verdi.

Hollandalı yıldız oyuncu, gelecekte Ajax'a dönme fikrine şimdilik sıcak bakmadığını belirterek,"Hiçbir zaman bir gün Ajax'a döneceğimi söylemedim. Ancak hiçbir zaman da eski kulübüme kapıları kapatmadım. Her sezon arasında Amsterdam'a gelip kulübümü ziyaret ediyorum. Ajax'a kapılarımı kapatamam." şeklinde konuştu.

"Antrenörlüğü düşünebilirim"

Son olarak gelecekte antrenörlük görevi yapmak isteyebileceğini de belirten Sneijder,"Antrenörlük apayrı bir macera. Bir oyuncu olarak kulüpte aşağı yukarı 3 saat geçiriyorsunuz. Ancak antrenör olduğunuz zaman yaklaşık 10 saatinizi kulüpte geçirmeniz gerekiyor. Bilmiyorum. Belki de antrenör olduğum zaman çalışmayı çok seven iyi bir asistan tutmalıyım. Şaka bir yana, antrenörlüğe sıcak bakıyorum. Eğlenceli olsa gerek. Gelecekte yapabileceğimi düşünüyorum ancak şu anda tam olarak bilmiyorum. O zamanki tecrübelerime göre karar vereceğim." ifadelerini kullandı.

2013 yılında 7,5 milyon euro transfer bedeliyle Inter'den Galatasaray'a transfer olan Wesley Sneijder'in ismi son günlerde transfer iddialarıyla anılıyordu. Ancak Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada oyuncusunun takımdan ayrılmak istemediğini ve Istanbul'da mutlu olduğunu belirterek iddialara son noktayı koymuştu.