Vitor Pereira: "Taraftar kulübe olan aşkını göstersin"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 3-0'ın rövanşında Torku Konyaspor'u 2-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükseldikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.
Vitor Pereira:
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, 3-0'ın rövanşında Torku Konyaspor'u 2-0 yenerek Ziraat Türkiye Kupası'nda finale yükseldikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Vitor Pereira'nın Torku Konyaspor maçının ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;

"Tabii ki final maçı farklı bir maç olacak. Torku Konyaspor'un bu emeğini takdir etmezsek haksızlık etmiş oluruz. Bu sezonki başarısıyla hem hocasının hem de oyuncularının ne kadar güzel bir oyun sergilediklerini gördük. Hocalarıyla beraber müthiş bir iş çıkardılar. İki maçtan da galip ayrılsak da Konyaspor'un başarısının göz ardı edilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Hak ederek finale kaldık. Çok çalıştık. Kolay değildi. Elbette bir kupada finale çıkmak kolay olmuyor. Şimdi final maçı bizi bekliyor. Galatasaray ile oynayacağımız final maçı farklı bir maç olacak.

"Maç esnasında sahaya yolladığım kağıtta taktikle ilgili bir şeyler yazıyordu. Herkesin o anki değişikliğe çabucak uyum sağlaması için o kağıdı yolladım. Ben saha içerisine bir kağıt gönderiyorsam bu herkesin taktik değişikliğini en kısa sürede anlaması içindir."

"Kariyerimde Galatasaray gibi maçlara alışığım. Taraftarlarımıza açık bir şekilde sormak istiyorum. Bu sezon iki kupayı da müzeye götüreceğimize inanıyorlar mı? İnanıyorlarsa Başakşehir maçında stadı doldursunlar ve aşklarını göstersinler. Teknik direktörü ve oyuncuları sevmezsiniz ama kulübe duyulan aşk başkadır. Biz inanıyoruz, yönetim ve oyuncular da inanıyor. Sonuna kadar bu işin peşindeyiz. Onlar da inansınlar ve sonuna kadar bize destek göstersinler."

"Galatasaray maçına hazırlanmak için zamanımız var. Gereken hazırlıkları yapacağız. Bugün kıymetli, belki de ligin en iyi takımlarından biriyle oynadık. Eve gider gitmez Başakşehir maçını düşünmeye başlayacağım. Çok fazla maçını izledim ancak daha detaylı analizlerimizi yapacağız. Ligde belki de bu sezonki en önemli maçımızı oynayacağız. O yüzden taraftara bu çağrıda bulundum. Biz sonuna kadar inanıyoruz. Onlar da inansınlar ve bize destek göstersinler."