Vitor Pereira: "Berbat...

Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira, Giresunspor maçının ardından yaptığı açıklamada oyunun kaderini zeminin belirlediğini söyledi ve maç sonu basın toplantısında soru almama geleneğini sürdürdü.
Vitor Pereira:
Fenerbahçe Teknik Direktörü Pereira, Giresunspor maçının ardından yaptığı açıklamada oyunun kaderini zeminin belirlediğini söyledi ve maç sonu basın toplantısında soru almama geleneğini sürdürdü.

Maç sonunda yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada Pereira şu ifadeleri kullandı:

"Tipik bir kupa karşılaşmasını geri bıraktık. İyi takımla karşılaştık. Son derece zorlu bir zeminde oynadık. Top sekiyordu. Tek pas oynamak son derece zordu. Berbat bir zemin vardı. İstediğimiz oyunu sahaya koyamadık. Rakip bu sürede dengesini sağladı ve vermek istemediği boşlukları hızlı kapattı. Yapılan ortalar kale arkasına gitti. Zemin son derece zorladı oyun kalitesini. Birçok pozisyonda son pası veremedik. Gayretli bir oyun ortaya koyan cesur bir takıma karşı oynadık. İlk golden sonra rakip riskler aldı, daha çok gol atabilirdik son pası verebilseydik. Daha çok topa sahip olabilirdik ama zeminden dolayı bunu başaramadık. Bizim için kazanmak önemliydi. Böyle turnuvalarda deplasman maçları hep zor geçmiştir"
Oyuncuların performanslarını değerlendirebileceği bir maç olmadığının altını çizen Portekizli hoca, "Çok zorlu bir karşılaşmaydı. Karakteristik açıdan zorlu geçti. Bu nedenle oyuncuların bireysel performanslarını analiz etmek bizim için zorlu olacak. İkili mücadele halinde geçti. Zeminden dolayı top kayıpları oldu. Kopuk bir oyun oldu. Bireysel performansları değerlendirmek zordu. Önemli olan kazanmış olmamız"

"Bugün bir takım oynadı, Çarşamba günü başka bir takım oynayacak. Risk almak istemiyoruz lig maçı öncesi. Çarşamba günü başka bir takım sahada olacağız"

Basın toplantısında ise Pereira'nın açıklamaları şöyle:

Pereira'nın maç sonu değerlendirmesi ise şu şekilde: "İyi bir takımla karşılaştık. Zorlu bir zemindi. Teknik anlamda iyi oynamaya elverişli olmayan bir zemin vardı. Zeminden dolayı top kayıpları fazla oldu. Üç puanı almak için çok uğraştık. Zemin oyunun kalitesini belirledi. Zemine bizden daha adapte olmuş bir takım vardı karşımızdı. Çok mücadele ederek sahadan galibiyetle ayrıldık. Beni üzen nokta Ba'nın sakatlığıydı. Basit bir sakatlık gibi görünmüyor. Çarşamba günü bir maç daha oynayacağız Giresunspor'la. Çarşamba günü başka bir takım oynayacak. Risk almak istemiyoruz lig maçı öncesi.Taraftarlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Galibiyeti onlara armağan ediyoruz."  diye konuştu.

Pereira değerlendirmesinin ardından soru almadı.