"Verilen ceza kötünün iyisi"

Galatasaray 2. başkanı Cengiz Özyalçın, Akhisar Belediyespor ile 1-1 berabere kaldıkları Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Galatasaray 2. başkanı Cengiz Özyalçın, Akhisar Belediyespor ile 1-1 berabere kaldıkları Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Galatasaray'ın UEFA'ya verdiği ceza hakkında konuşan Özyalçın, "UEFA tarafından Galatasaray'a verilen ceza, bu yönetimin bir başarısıdır. Bu ceza kötünün iyisi. Başkanımızı, hukukçularımızı buradan tebrik ediyorum. Teknik direktör konusunda henüz alınan bir karar yok. Gelecek günlerin ne getireceği henüz bilinmez. Başkanımızla yaptığım görüşmenin ardından Mayıs ayından sonra düzlüğe çıkacağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

"Gözyaşı dökmem"

Cengiz Özyalçın Galatasaray'a ceza verilmesinde sorumlu olan yöneticilerden hesap sorulup sorulmayacağı konusunda ise, "Galatasaray'da bütün kararlar genel kurulun kararı doğrultusunda verilir. Genel kuruldan böyle bir karar çıkarsa sorumlulardan hesap sorulur. Fenerbahçe maçı öncesinde genel kurul yapılacak. Tüm değerlendirmeler genel kurulda yapılacaktır." şeklinde konuştu.

Son olarak Mustafa Denizli'nin istifası konusunda açıklamalarda bulunan Cengiz Özyalçın, "Mustafa Denizli'nin başarısı tartışılmaz, zor günlerdeki işlevleri yadsınamaz. Mustafa Denizli'nin istifa kararı tek taraflıdır. Başkanımızla yaptığı görüşmede istifa etmek istediğini belirtmiştir. Kendisi bu kararı verdi, bize de uygulamak düşer. (Gaziantepspor maçının ardından gözyaşları içinde yaptığı açıklamaları belirterek) Geçen seferki gibi gözyaşı dökmem. benim sevgili kardeşlerim en az benim kadar üzüldüler. o gözyaşlarını mutluluğa çevireceğiz." açıklamalarında bulundu.