Vedran Runje: "Türkiye'de futbolcular korkuyordu"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın eski kalecisi Hırvat kaleci Vedran Runje, Türkiye'deki günlerinden EURO 2008'de Türkiye'ye karşı kaybettikleri maça kadar birçok önemli açıklamada bulundu.
Vedran Runje:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Beşiktaş'ın eski kalecisi Hırvat kaleci Vedran Runje, Türkiye'deki günlerinden EURO 2008'de Türkiye'ye karşı kaybettikleri maça kadar birçok önemli açıklamada bulundu.

İlk olarak Türkiye'deki statların atmosferlerinin nasıl olduğu sorusun cevaplayan Runje,"Statlardaki atmosfer hakkında çok fazla bir şey söyleyebilir miyim bilmiyorum. Güzeldi ancak Marsilya'dakiyle karşılaştırdığımda farklı olduğunu söyleyebilirim. Çok sesli ve taraftarlar devamlı tezahürat yapıyor. Ancak futbol oynamak için en iyi stat bence Marsilya'nın Velodrome Stadı. Türkiye'de birlikte oynadığım futbolcuların hepsinin içinde sahadayken korku vardı. Ancak Marsilya'da hiçbir zaman böyle bir şey görmedim." ifadelerini kullandı.

"HALA KABUS GİBİ GELİYOR"

Türkiye'nin Hırvatistan'ı penaltılarda elediği EURO 2008 maçının ardından adeta yıkıldığını belirten emekli kaleci,"Bugün aklıma geldiği zaman bile hala kabus gibi geliyor. Her şey saniyelerde değişti ve müthiş bir mutluluk bir anda üzüntüye dönüştü. Uzatma dakikalarında golü buldular ve ben yedek kulübesindeydim. Tam eldivenlerimi çıkarıp bu maç bitti derken bir uzun topla golü buldular. Bütün dünya bizimdi ve bir anda ellerimizden kaçtı." şeklinde konuştu.

Son olarak Beşiktaş'tan ayrılarak West Ham United'ın başına geçen Hırvatistan Milli Takımı'ndan eski teknik direktörü Slaven Bilic hakkında da konuşan Runje,"Slaven Bilic Lokomotiv Moskova'da başarısız olduğu zaman oldukça şaşırmıştım. Her ülkenin kendine göre değişkenleri var. Türkiye'de başarılı oldu ve bugün İngiltere'de takımıyla harikalar yaratıyor. Onun için çok mutluyum ancak performansına şaşırmıyorum. Detay analizinde oldukça iyi bir teknik direktör ve tam bir futbol adamı. Bence teknik direktörlükten başka bir meslek yapamazdı." açıklamasında bulunarak Hırvat teknik adam hakkında övgü dolu sözler sarf etti.

2006-2007 sezonunda Standard Liege'den Beşiktaş'a transfer olan Vedran Runje, siyah beyazlı formayla 39 maça çıkmış ve kalesinde 32 gol görmüştü. Hırvatistan Milli Takımı'nın da kalesini koruyan Runje, Beşiktaş'ın ardından transfer olduğu Lens'da kariyerini sonlandırmıştı.