Unai Emery gururlu: "Takımım harika bir iş çıkardı"

SPORCOPE DIŞ HABERLER - Sevilla'yı üst üste 3. kez UEFA Avrupa Ligi şampiyonu yaparak tarihi bir başarı elde eden teknik direktör Unai Emery, maçın ardından açıklamalarda bulundu.
Unai Emery gururlu:
SPORCOPE DIŞ HABERLER - Sevilla'yı üst üste 3. kez UEFA Avrupa Ligi şampiyonu yaparak tarihi bir başarı elde eden teknik direktör Unai Emery, maçın ardından açıklamalarda bulundu.

Kupayı 3 kez üst üste kazanmalarıyla ilgili olarak "Eşi benzeri olmayan bir memnuniyetimiz var" yorumunu yapan Unai Emery, harika bir iş çıkardıklarını söyledi.

Unai Emery, St Jacob Park'ta kendi sahalarında oynamayı hatırladıklarını söylerken "Maçın kopma anlarında aklımızı iyi organize ettik ve bu başarıya neden ulaştığımızı biliyorduk. Tarafsız sahada oynamamıza rağmen Sanchez Pizjuan'da gibi oynamayı hatırlamak zorundaydık çünkü biz Sevilla'yız. Takımım harika bir iş çıkardı" ifadelerini kullandı.

Liverpool'un harika bir takım olduğunu belirten başarılı teknik adam, "İkinci yarıda daha fazla hücumu düşünmek durumundaydık ve kendimiz olmak zorundaydık. Liverpool harika bir takım ve golü bulduktan sonra inançları artmaya başladı. Fakat bu aynı zamanda bize de oldu. Skoru eşitledikten sonra kendimizi daha güçlü ve emin hissettik" dedi.

"BU BAŞARIYI HAK ETTİK"

Oyuncularına maç hakkında söylediklerini açıklayan Unai Emery, "Avrupa Ligi bize çok şey verdi. Oyuncularıma finalde olmanın büyük bir keyif olduğunu ve kazanırsak çifte keyif yaşayacağımızı söyledim" şeklinde konuştu.

Önlerinde Kral Kupası finali olduğunu hatırlatan İspanyol teknik adam, "Şimdi bunun tadını çıkarıyoruz ancak Pazar günü başka bir final var. Bu takım ve Sevilla halkı bu başarıyı hak etti" ifadelerini kullandı.

SEVILLA'DA KALACAK MI?

Sevilla'daki geleceği hakkında konuşan Unai Emery, "Bu kulüpte olduğum için çok mutluyum. Sevilla beni istediği sürece takımı bugüne ve geleceğe hazırlayacağım. Hayatım boyunca her zaman kalacağımı düşünerek çalıştım ama futboldaki düzenin nasıl işlediğini biliyorum. Gelecekte ne olacağı şu an bilmiyorum" değerlendirmesini yaptı.

Unai Emery, son olarak Şampiyonlar Ligi'nin önemine dikkat çekerken, "Sevilla'daki rekabeti seviyorum. O kadar çok seviyorum ki kazanmaya devam ettiğimiz sürece seveceğim. UEFA Avrupa Ligi'nde şampiyon olduk ve Şampiyonlar Ligi, bizim büyümemiz için bir fırsat" ifadelerini kullanarak sözlerini noktaladı.