Ümit Davala: "Galatasaray için göreve hazırım"

Galtasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadroda yer alan, daha sonra da sarı kırmızılı takımda yardımcı antrenörlük görevi yapan Ümit Davala, Goal Sergisi'nde açıklamalar yaptı.
Ümit Davala:
Galtasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadroda yer alan, daha sonra da sarı kırmızılı takımda yardımcı antrenörlük görevi yapan Ümit Davala, Goal Sergisi'nde açıklamalar yaptı.

Galatasaray'dan teknik direktörlük görevi için kendisine bir teklif gelmediğini belirten Davala, "Bana herhangi bir teklif gelmedi. Hasan Şaş'la benim ismim geçti, ama teklif yoktu. Biz Galatasaray'ın evladıyız. Ne zaman görev verilirse yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

"WERDER BREMEN TARAFTARIYIM"

Yurt dışındaki futbol kariyerinden bahseden Davala, "Gerçekten Werder Bremen taraftarıyım. Nevresimim bile Bremenli'ydi. Oraya ilk gittiğimde bana sordular, ben de bu zamana kadar hep şampiyonluk gördüm burada da şampiyon olmak istiyorum dedim. Bana güldüler" dedi.

"KAÇIRACAĞIMA İNANMADIM"

Galatasaray formasıyla Milan'a son dakikalarda attığı gole de değinen 42 yaşındaki çalıştırıcı, "Milan maçı 2-1'den geldiğimiz bir maçtı. Son dakikada penaltı aldık. Kaçıracağıma inanmadım. Hocayla göz göze geldik, o da at dedi. Atamam diye düşünmedim. yurt dışında daha profesyonel ve daha disiplinli oynanıyor futbol. Orada futbolculara değer veriyorlar. Ben Milan'a ilk gittiğimde tamam, burada bana değer veriyorlar dedim" dedi.

"FATİH TERİM'İN OLDUĞU YERDE BAŞARI OLUR"

Fatih Terim'in olduğu yerde başarının olacağının altını çizen Davala, "biz her şekilde takım-futbolcu-taraftar olarak kenetlendik ve çıkamayacağımız düşünülen yerde Fransa biletini aldık. Fatih terimin olduğu yerde zaten başarı olur. Ben de milli takımın Fransa'da başarılı olacağını düşünüyorum" ifadeleriyle sözlerini noktaladı.