Ufuk Sarıca: Beşiktaş'ın olduğu yerde hedef her zaman şampiyonluk olmalı

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Sompo Japan'ın başantrenörü Ufuk Sarıca, her zaman şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi.
Ufuk Sarıca: Beşiktaş'ın olduğu yerde hedef her zaman şampiyonluk olmalı
Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Sompo Japan'ın başantrenörü Ufuk Sarıca, her zaman şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi.

Sarıca, BJK TV'de yer alan röportajında, geçen sezon play-off'lara kalamayan siyah-beyazlı takımın 2016-2017'deki hedefleri konusunda, "Beşiktaş'ın olduğu her yerde hedef her zaman şampiyonluk olmalı." ifadelerini kullandı.

''Bazı bölgelerde eksiklerimiz var''


Kulüp olarak yeni hedeflerinin bulunduğunu anlatan siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, şunları kaydetti:

"Bazı sıkıntılar yaşayacağız ama bu sıkıntıları minimize edeceğiz. Kimseden çekinmeyen, agresif bir takım oluşturacağız. Oynadığımız tüm kulvarlarda yukarıları hedefleyeceğiz. Ben antrenörlükte hep bu şekilde davrandım. Doğru hedefleri, doğru yerlere koymamız lazım. Kısa süreçte başarıyı elde etmek istiyoruz."

Geçmiş sezonlarda da Beşiktaş Sompo Japan'da görev yapan ve tekrar takımın başına geçen Sarıca, "Tekrar Beşiktaş taraftarına 'merhaba' diyorum. Tekrar Beşiktaş camiasında olmak benim için gurur verici. Daha önce oyuncu olarak, antrenör olarak görev yaptım." diye görüş belirtti.

Takım kadrosunu oluşturmaya çalıştıklarını kaydeden Ufuk Sarıca, "Transferlerimizin bir kısmını yaptık ama hala bazı bölgelerde eksiklerimiz var. Bir hafta veya 10 günlük süreçte transferlerimizi yapacağız ve çalışmalarımıza başlayacağız. Pınar Karşıyaka'daki ekibimle beraber çalışacağız." değerlendirmesinde bulundu.

"Akatlar'ı kale haline getirmemiz lazım"


Ufuk Sarıca, yeni sezonda iç saha maçlarını yine BJK Akatlar Arena'da oynayacaklarını, bu konuda kulüp başkanı Fikret Orman ve yöneticilerle konuştuğunu belirterek, şöyle devam etti:

"Bu teklif, benden geldi. Burada çok güzel galibiyetler hatırlıyorum. Takıma destek veren ateşli bir taraftar var. Akatlar'ı kale haline getirmemiz lazım. Minimum seviyede fire vermemiz lazım. Bu bakımdan Akatlar'ın bize iyi geleceğini düşünüyorum. Taraftarda azalma olabilir ama düzeleceğini düşünüyorum. Zamanı geldiğinde taraftar, takımı yerden kaldıracak, yeri geldiğinde ateşleyecek. Taraftarımızla büyük bir aile olup sonuca tesir edecek takım haline geleceğiz."

11-12 hazırlık maçı


Yeni sezon öncesi gerçekleştirecekleri hazırlıklarla ilgili bilgi veren Sarıca, 8'i kesin olmak üzere 11-12 hazırlık maçı yapmayı planladıklarını söyledi.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da arka arkaya 2 maç oynayacaklarını kaydeden Sarıca, Slovenya'da gerçekleştirecekleri kampın ardından Antalya'da yapılacak turnuvaya katılacaklarını dile getirdi.

Siyah-beyazlı takımın başantrenörü, Türkiye Basketbol Adamları Derneği ile birlikte BJK Akatlar Arena'da bir turnuva düzenlemeyi de planladıklarını sözlerine ekledi.