UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir'in rakibi belli oldu

Spor Toto Süper Ligi ekiplerinden Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Hırvatistan'ın Rijeka takımıyla eşleşti. Osmanlıspor ise 2. ön eleme turundaki rakibi Zimbru'yu elemesi durumunda, Maccabi Haifa (İsrail) - Nomme Kalju (Estonya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.
UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir'in rakibi belli oldu
Spor Toto Süper Ligi ekiplerinden Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Hırvatistan'ın Rijeka takımıyla eşleşti. Osmanlıspor ise 2. ön eleme turundaki rakibi Zimbru'yu elemesi durumunda, Maccabi Haifa (İsrail) - Nomme Kalju (Estonya) eşleşmesinin galibi ile karşılaşacak.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen kura çekiminde, Avrupa Ligi 3. ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

İkinci kez katıldığı Avrupa Ligi'nde Medipol Başakşehir'in rakibi Rijeka oldu. İkinci ön eleme turunda deplasmanda Moldova temsilcisi Zimbru ile 2-2 berabere kalarak avantaj elde eden Osmanlıspor'un 3. ön eleme turundaki muhtemel rakibi Maccabi Haifa - Nomme Kalju eşleşmesinin galibi olacak.

İki Türk ekibi de UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçlarını 28 Temmuz'da sahalarında, rövanş maçlarını ise 4 Ağustos'ta deplasmanda oynanacak.

İlk maçların 28 Temmuz, rövanşlarının 4 Ağustos'ta oynanacağı UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle:

RoPS Rovaniemi (Finlandiya)/Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan) - Vorskla (Ukrayna)

Saint-Etienne (Fransa) - AEK (Yunanistan)

Cliftonville (Kuzey İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Spartak Moskova (Rusya)

Pandurii Targu Jiu (Romanya) - Kairat (Kazakistan)/Maccabi Tel-Aviv (İsrail)

Vojvodina (Sırbistan)/Connah's Quay (Galler) - Dinamo Minsk (Belarus)/Saint Patrick's Athletic (İrlanda Cumhuriyeti)

Partizan (Sırbistan)/Zaglebie Lubin (Polonya) - Stromsgodset (Norveç)/Sonderjyske (Danimarka)

Austria Wien (Avusturya)/Kukesi (Arnavutluk) - Shirak (Ermenistan)/Spartak Trnava (Slovakya)

Hertha Berlin (Almanya) - Brondby (Danimarka)/Hibernian (İskoçya)

West Ham United (İngiltere) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Domzale (Slovenya)

Luzern (İsviçre) - Sassuolo (İtalya)

AIK (İsveç)/Europa (Cebelitarık) - Panathinaikos (Yunanistan)

Medipol Başakşehir (Türkiye) - Rijeka (Hırvatistan)

Videoton (Macaristan)/Cukaricki (Sırbistan) - Midtjylland (Danimarka)/Vaduz (Liechtenstein)

Levadia (Estonya)/Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Rio Ave (Portekiz)

Zimbru (Moldova)/Osmanlıspor (Türkiye) - Maccabi Haifa (İsrail)/Nomme Kalju (Estonya)

Heracles (Hollanda) - Arouca (Portekiz)

Piast Gliwice (Polonya)/Göteborg (İsveç) - Beroe (Bulgaristan)/HJK Helsinki (Finlandiya)

Birkirkara (Malta)/Hearts (İskoçya) - Krasnodar (Rusya)

Aberdeen (İskoçya)/Ventspils (Letonya) - Maribor (Slovenya)/Levski Sofya (Bulgaristan)

Debrecen (Macaristan)/Torpedo (Belarus) - Rapid Wien (Avusturya)

Admira Wacker (Avusturya)/Kepez (Azerbaycan) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)

AZ Alkmaar (Hollanda) - Giannina (Yunanistan)/Odds BK (Norveç)

Lille (Fransa) - MTK Budapeşte (Macaristan)/Gebele (Azerbaycan)

Genk (Belçika)/Buducnost (Karadağ) - Hacken (İsveç)/Cork City (İrlanda Cumhuriyeti)

Gent (Belçika) - Viitorul (Romanya)

Slovan Bratislava (Slovakya)/Jelgava (Letonya) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)/Beitar Kudüs (İsrail)

Oleksandriya (Ukrayna) - CSMS Iaşi (Romanya)/Hajduk Split (Hırvatistan)

Neftçi Bakü (Azerbaycan)/Shkendija (Makedonya) - Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti)

KR Reykjavik (İzlanda)/Grasshoppers (İsviçre) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)

Screenshot_3