"En büyük takım biziz"

Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Lazio maçı öncesinde basın toplantısına çıktı.
Galatasaray'ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, Lazio maçı öncesinde basın toplantısına çıktı.

Tecrübeli kalecinin basın toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde;

"Gol atmak için elimizden geleni yapacağız. Geçen maçtan daha iyi bir şekilde. Bizim için iyi geçecek bir maç olacağını düşünüyorum"

"Kendimi iyi hissediyorum. Burası benmim büyüdüğüm yer. Futbolun yanı sıra çok iyi arkadaşlarım var burada. İnsan olarak da burada büyüdüm diyebilirim. Normal zamanda da Roma'ya sık sık geliyorum. Gelmeden arkadaşlarımla da görüştüm. İçimde farklı bir heyecan olduğunu söyleyebilirim."

"Türkiye'nin en büyük takımı biziz. Her takımın iyi ve kötü zamanları olabilir. Galatasaray hep iyi zamanlar geçirmiştir. Dünyadaki her takımda bunlar olabilir. Önemli olan burada çalışmayı bırakmamak ve inanmayı bırakmamak tek çıkış yolu. Ben Galatasaray'da iyi çalıştığımı ve başarılı olduğumu düşünüyorum"

"LAZIO'DAN GALATASARAY'A GELDİM ÇÜNKÜ..."

Uruguaylı file bekçisi, Lazio'dan neden ayrıldığına ilişkin soruya, "Son dönemlerde kulüp yöneticileri ile toplantılar yaptık. Son zamanlarda ortak paydalarda buluşamıyorduk. Bu zamanlarda karşıma Galatasaray çıktı. Kendileri ile yaptığım görüşmelerde iyi anlaşacağımızı hissettim ve Galatasaray'da şimdi çok mutluyum" cevabını verdi.

"BENDEN SONRA LAZIO..."

"Uzaktan izlemek aslında kolay bir şey değil. Arkadaşlarımı gözlemleyerek bir sonuç çıkarabilirim. Benim zamanımdan kimse burada yok. Hep kendinden söz ettiren bir takım oldu Lazio. Dünya genelinde futbol zaten zorlaştı, herkes çok çalışıyor başarılı olmak için. Lazio bence başarılı bir konumda şuanda"