Türkiye'nin şampiyon olma vakti geldi

Vatan Gazetesi'nden Merve Toy, Golden State Warriors'ta forma giyen Zaza Pachulia ile bir röportaj yapı
Türkiye'nin şampiyon olma vakti geldi
İşte Merve Toy'un Vatan Gazetesi'nde Zaza Pachulia ile yaptığı röportaj:
NBA'de yaşanan All-star heyecanının ardından kısa bir ABD seyahati yapıp birkaç maç izlemek için Washington'a gittim. Seçtiğim maçlar yolu Türkiye'den geçmiş oyuncuların forma giydiği takımlarındı. 
WIzards'a henüz transfer olmuş eski F.Bahçeli Bojan Bogdanovic'le Golden State'te forma giyen eski G.Saraylı Zaza Pachulia rakipti. Maç öncesi Golden State soyunma odasını ziyaret ettim. Kevin Durant, Stephen Curry, Klay Thompson… Nereye baksanız bir süper yıldız. Gazetecilere karşı son derece ılımlı, son derece saygılılar. Pek tabii bu saygı karşılıklı. Kimse belirlenen sınırların dışına çıkmıyor. 
ORTAK ÖZLEMLERİ İSTANBUL
Soyunma odasında çekim süresi kısıtlı olduğu için ben vakit kaybetmeden Zaza Pachulia'nın yanında aldım soluğu. Türkiye'den tanıdığı bir basın mensubunu gördüğünde duyduğu sevinci tarif edemem. Yolu ülkemizden geçmiş sporcuların tamamında gözlemlediğim en belirgin detay bu. Aynı maçta Pops Mensah Bonsu da San Antonio'nun scout'u olarak Verizon Center'daydı. Bogdanovic de Wizards'ın yeni transfer olarak… 
Reaksiyonları ortak. İstanbul'un havasını getirmişsinizcesine sevinip ne kadar özlediklerinden bahsediyorlar. Hal böyle olunca röportajın içinde Zaza'nın Türkiye'ye dönüş mesajı da var. 
‘YATIRIMIN KARŞILIĞI ALINMALI'
Türkiye Ligi'ni ve Euroleague'i takip edip etmediğini sorduğum Zaza kalpleri fethedecek bir yanıt verdi:
“Takip ediyorum ve destekliyorum tabii ki. Her takımda arkadaşlarım var ve onları destekliyorum. Çok istiyorum Türkiye basketbolu daha ileriye gitsin. Türkiye, Avrupa Şampiyonu olsun, zamanı geldi artık. Bir de bu sene Final-Four İstanbul'da. Bu büyük avantaj. Umarım bir takım kazanır. Kimin olduğu fark etmez ama bir Türk takımı umarım kazanır. 
Türkiye basketbola çok yatırım yapıyor, çok çalışıyor. NBA'ye de çok yetenekli oyuncular gönderiyorlar. Umarım artık kupa kazanırlar. Zamanı geldi.”

Vatan
HABER YORUMLARI