Türk yıldızın hedefi La Liga

Gaziantepspor'un genç yeteneği Muhammet Demir, Spor Toto Süper Lig'i değerlendirdi. Muhammet, hedefinin İspanya Liginde futbol oynamak olduğunu söyledi.
Türk yıldızın hedefi La Liga
Gaziantepspor'un genç yeteneği Muhammet Demir, Spor Toto Süper Lig'i değerlendirdi. Muhammet, hedefinin İspanya Liginde futbol oynamak olduğunu söyledi.

Genç golcü, oynadığı maçlarda attığı gollerle kendini bulduğunu ve formunu en iyi seviyeye getireceğini söyledi.

Sakatlık döneminin ardından lige adapte olmanın çok da kolay olmadığını vurgulayan Muhammet Demir, uzun sakatlık döneminin sonrasında dönüş yapmanın zor olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
"Kısa süre içinde formumu en iyi seviyeye getirmek için çalışıyorum. Kendimi bulmayı umut ediyorum, onun için çabalıyorum. Sakatlıktan sonra çok zor süreci iyi değerlendirmek iyi çalışmak lazım. Yönlendiren insanların da iyi olması gerekiyor. Geri dönüşün bu şekilde iyi olacağını düşünüyorum. Yoksa geri sıkıntı yaşanabilir. Bende elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Şu an adapte olmak için uğraşıyorum. Tabi bu biraz zor, açıkçası biraz zamana ihtiyacım var. Ligde çıktığı her maçı boş geçirmek istemeyen Demir, atabildiği kadar gol atıp takımına destek vermek istediğini ifade etti. Gol krallığını konuşmanın erken olduğunu düşünen Demir, şöyle konuştu:

Çünkü uzun süredir sahalardan uzaktım, elimden gelenin en iyisini yapıp ligi en iyi şekilde tamamlamak istiyorum. Takımların oturmaması golcüleri de etkiliyor, istedikleri topu alamıyor ve oyunu oynayamıyorlar. Takımlar kendini buldukça golcülerde kendilerini bulacaktır. Çıktığım her maçta gol atmak isterim, atamadığım zamanlarda sıkıntı yapmıyorum, çünkü bir sonraki maç çok yakın. Hemen sonraki maçı düşünmek zorunda kalıyoruz. Daha iyisini yapmak istiyorum."

Demir: "Hedefim La Liga"
Muhammet Demir, futbola ilk başladığı yıllarda İngiltere Premier Ligi'ni beğendiğini belirterek, küçüklüğünden beri yurt dışında futbol oynamayı istediğini dile getirdi.

Daha önce Premier Ligi sevdiğini, orada futbol oynamak istediğini anlatan Demir, şunları söyledi:
"Tabi büyüdükçe ve futbolumun stilinin farkına vardıkça daha çok İspanya La Liga'yı sevmeye başladım. İspanya liginde futbol oynamak isterim. Bunda Arda Turan'ın da etkisi var ama İspanya'nın futboluyla alakalı. Bu ligi futbol anlayışıma daha yatkın görüyorum."

Bugüne kadar çıktığı maçlarda çekindiği, kendisini zorlayan savunmacı olmadığını vurgulayan Demir, "Çok çekindiğim savunmacı olmadı, ligdeki çoğu savunmacı, fizik ve kuvvet yönünden iyi ama beni çok zorladı, yıprattı, bu çok iyiymiş dediğim olmadı" diye konuştu.

"Süper Ligde, kimin kimi yeneceği belli olmuyor"
Spor Toto Süper Ligi'de değerlendiren Muhammet Demir, özellikle 1-2 sezondan beri Süper Ligde bütün takımların birbirini yenebildiğini söyledi.

Bunun da kendileri için avantaj olduğunu belirten Demir, "Yukarıya oynamak istiyorsak diğer takımların maçları da bizim için önemli oluyor. Kimin kimi yeneceği belli olmuyor. Bu avantajı değerlendirmek lazım" ifadelerini kullandı.

Muhammet Demir, Gaziantepspor'un bu sezon daha iyi olduğunu, bunda diğer takımların, kulüpteki arkadaşlığın ve hocanın da etkisinin olduğuna dikkati çekti.

Takım içindeki birlik ve beraberliğin başarıyı da beraberinde getirdiğini vurgulayan Demir, şunları kaydetti:
"Okan hoca takımın sadece teknik direktörü değil, abilik ve babalık da yapıyor. Bizimle çok ilgileniyor, kötü gittiğinizde de iyi gittiğinizde de her zaman size güvenen bir hocanın kenarda olduğunu bilmek oyuncuları etkiliyor. Bunun da sahaya yansıdığını düşünüyorum."