Türk işadamı Newcastle United'ı satın almak için teklifte bulundu

Newcastle United'ın sahibi Mike Ashley, dün yaptığı açıklamada kulübü satışa çıkardığını belirtmişti. İngiliz basınına yansıyan haberdei Newcastle United'ın satın almak için Türkiye'nin en ünlü zenginlerinden Murat Ülker talip oldu. Murat Ülker'in Newcastle United'ı satın almak için 220 milyon poundu gözden çıkardığı belirtildi.
Türk işadamı Newcastle United'ı satın almak için teklifte bulundu
İngiliz spor medyasında gündem, ünlü işadamı Murat Ülker. Türkiye'nin en zengin iş adamlarından olan Murat Ülker'in Newcastle United'ı satın alacağı iddia edildi.

Murat Ülker'in Newcastle United'ı satın alacağına yönelik İngiliz basınında yer alan haberde, başarılı iş adamınının Newcastle United'ı satın almak için 220 milyon poundu gözden çıkardığı belirtildi. Newcastle United'ı dün satışa çıkardığını açıklayan Mike Ashley'nin, Murat Ülker'den 380 milyon pound talep ettiği iddia edildi.

Yıldız Holding'in İngiltere temsilcisi Tom McLoughlin konu ile ilgili yaptığı açıklamada, 'Ülker ailesinin İngiltere'de hali hazırda önemli varlıkları ve yatırımları mevcut. Futboldan anlayan bir yapımız var. Newcastle United'la ilgili öncelikli hedefimiz, İngiltere'de en iyi 6 kulüp içerisinde olmak ve Avrupa ile dünya çapında kalıcı bir yapıya sahip olmak' ifadelerini kullandı.  
Murat Ülker'in danışmanlarının birkaç aydır Mike Asley ile temasta olduğu fiyat pazarlığına başladığı da haberde yer alan bilgiler arasında. Mike Asley'nin bu süreçte, Murat Ülker'in altyapısından çok etkilendiği Newcastle United hisselerini satın almak için yaptığı teklifi de reddettiği belirtildi.   
Murat Ülker'in kulübü satın alması halinde teknik direktör Rafael Benitez'e transfer için 60 milyon poundluk bütçe vereceği kaydedildi.

HABER YORUMLARI