Tudor'un gitmesi ve kalması için 3 neden!

Galatasaray'ın Hırvat çalıştırıcısı Igor Tudor, 5-1 kaybettikleri Medipol Başakşehir maçı sonrası eleştirilerin odak noktası oldu. Sarı-kırmızılı camiada Tudor'un geleceğinin ne olacağı yüksek sesle tartışırılır oldu.
Tudor'un gitmesi ve kalması için 3 neden!
GİTMESİ İÇİN 3 NEDEN!

1- Şampiyonluk yarışındaki rakiplerinin hiçbirini mağlup edemedi, gelecek için ümit vermedi

2- En kritik maçlarda hep farklı sistemler denedi, oyuncular bile neler olduğunu çözemedi

3- Oyunu okuma konusunda sınıfı geçemedi. Kulübeden sahaya müdahaleleri olumlu etki etmedi


Kalması için 3 neden:

1- Her şeye rağmen takım lider. Büyükleri yenmese de, zirve için gerekli her puanı topladı

2- Tamamı yenilenmiş bir takımı kısa sürede toparladı, koşan, mücadele eden bir ekip yarattı

3- Giderse, yerine düşünülen ilk teknik direktör adayı Fatih Terim'in yüksek maliyeti...

Aslan'ın hocası Igor Tudor, 5-1'lik Başakşehir hezimeti sonrası eleştiri oklarının 1 numaralı hedefi haline geldi. Hem taraftar hem de yönetim, 39 yaşındaki çalıştırıcının geleceğini tartışıyor. Hemen gönderilmesi gerektiğini düşününler de var, sabredilmesi ve destek verilmesi gerektiğini düşünenler de... Yönetimin durumu da farklı değil. Sarı-Kırmızılılar kendi içinde bölünmüş durumda ve iki tarafın da hocanın kalması ya da gitmesi konusunda öne sürdüğü geçerli sebepleri var.


Kendi oyunundan vazgeçti

Hırvat teknik adamla yolların ayrılması gerektiğine inananlar, ilk etapta büyük maçlarda alınan skorları ortaya koyuyor. Bu sezon Fenerbahçe ile evinde berabere kalan Cim Bom, deplasmanda Trabzon ve Başakşehir'e kaybetti, bundan sonraki büyük maçlar için de ümit vermedi. Tudor'un derbide üçlü savunmaya dönmesi, Trabzon'da 4 ön libero sahaya sürmesi, Başakşehir maçında çift forvet denemesi gibi sürekli yaptığı değişiklikler, oyuncuların da kafasını karıştırmış durumda.


Belhanda bile dert yandı

Başta Belhanda olmak üzere oyuncular da bu durumdan dert yanıyor. Faslı yıldız Başakşehir maçı sonrası, “Bu sistemi sadece 2 gün denedik. Biz de ne olduğunu anlayamadık” demişti. Tudor'un oyunu okuma konusunda yetersiz kalışı ve Başakşehir maçını tek bir değişiklikle tamamlaması, “Gönderelim” diyen tarafın ileri sürdüğü detaylardan bir diğeriydi.


Şampiyonluğun en büyük adayı

Igor Tudor'a sabredilmesi gerektiğini söyleyen taraf ise takımın her şeye rağmen liderlik koltuğunda oturduğunu ve hâlâ şampiyonluğun en ciddi adayı olduğunu hatırlatıyor. Hırvat hocanın, tamamı yenilenen bir kadroyu kısa sürede koşan ve mücadele eden bir takım haline getirmesi de dikkat çekilen bir diğer nokta.


Bir operasyon daha olursa...

Son aday Fatih Terim'in kulübe getireceği maliyet de tartışma konusu oldu. Tecrübeli teknik adamın yıllık en az 3.5 milyon Euro talep edeceği, büyük bir transfer bütçesi isteyeceği ve yenilenmiş takıma tekrar operasyon yaptıracağı gibi tahminler de, neden Tudor'la devam edilmesi gerektiği konusuna örnek olarak gösteriliyor.(Fanatik)

HABER YORUMLARI