Tudor: "Eğer numarası 10 olmasaydı..."

Galatasaray Teknik Direktörü Tudor, Belhanda’ya yapılan eleştirilere göğüs gerdi, “10 numarayı giymeseydi bu yorumlar yapılmazdı. Oynatmak istediğim futbol sisteminde klasik bir 10 numara yok. Öyle olsa Sneijder bizimle kalırdı” diye konuştu.
Tudor:
10 numaralı formayı giyen ancak Galatasaray taraftarının eleştirisiyle karşı karşıya kalan Belhanda'nın koruyucusu Igor Tudor oldu.

Hırvat teknik adam, kamuoyunun, 27 yaşındaki futbolcunun forma numarasına takılarak yanlış bir beklenti içine girdiğini düşünüyor. Tudor bu konuda şunları söylediği ortaya çıktı:

“Herkes Belhanda'nın forma numarasına bakarak konuşuyor. 10 numaralı formayı giymeyeseydi bugün bu yorumlar yapılmazdı. Oysa ben Belhanda'dan memnunum. Baskılı futbol oynamamızda önemli bir rol üstleniyor. Benim oynatmak istediğim futbol sisteminde herkesin aklına gelen klasik bir 10 numara yok. Öyle olsa Sneijder bizimle kalırdı. Belhanda konusunu böyle değerlendirmek gerekir.”

Belhanda bazı maçlarda forvet arkası, bazen sol açık, yeri geldiğinde de orta alanda oynadığına dikkat çeken sarı-kırmızılıların teknik patronu, “Bu kadar çok mücadele eden bir futbolcuyu atacağı gole ve şuta göre değerlendirmiyorum. Benim istediklerimi saha içinde yerine getiriyor. Takımın önde, tempolu ve baskılı oynamasında rolü çok fazla” diye konuştu.

Kasımpaşa maçında ilk golde pası veren Belhanda, ikinci golün oluşumunda da ortasıyla etkili olmuştu.

Belhanda, geldiği günden bu yana 1 gol attı, iki asist yaparken, üç gole katkı sağladı. (Milliyet)
HABER YORUMLARI