Tudor'dan flaş Arda Turan açıklaması

Galatasaray'ın Hırvat teknik direktörü Igor Tudor gündemi değerlendirdi, önemli açıklamalarda bulundu.
Tudor'dan flaş Arda Turan açıklaması
Galatasaray'da teknik direktör Igor Tudor, Beinsports'a verdiği röportajda gündemi değerlendirdi.

Büyük maç kazanamamalarıyla ilgili olarak "Fenerbahçe maçında penaltımız verilmedi. Farklı olabilirdi" yorumunu yapan Tudor ayrıca "Arda Turan beğendiğim bir oyuncu. Takımımda tabii ki görmek isterim. Ancak yazdan bu yana kulüpte Arda hiç konuşulmadı. Yaz dönemi konuştuk bu ihtimali" dedi. 

Igor Tudor'un açıklamaları şu şekilde: 

 
"YÖNETİM BANA GÜVENDİ"

Futbolcuya dayalı düzenin yok olması sadece benim başarım değil. Bunu tek başıma başarmadım. Yönetim önemli bir değişiklik yaptı ve bana güvendi.   
Videoyu Oynat
Bu zamana kadar benim alışmış olduğum bir sistem getirildi. Teknik direktör, sportif direktör ve scout ekibi birlikte çalışır bu sistemde... Transfer için fikirler alınır ve son kararı da başkan verir. Biz de geceli gündüzlü oyuncular izledik. Oyuncular gelişime açık mı? Yoksa kariyerini bitirmeye mi geliyor? Bunların hepsi konuşuldu, ortak iyi bir çalışmayla bu transferler yapıldı. 
İlk 11 haftaya baktığımız zaman yüzde 80-90 iyi iş yaptığımızı söyleyebilirim.Benim verdiğim taktiği sahada görebilmem önemli.Bazı oyuncular, bazı transferler beklediğimizden iyi performans gösterdi diyebiliriz. 

Oyuncularla ilgili, fizik ve teknik kalite önemlidir. Bazı oyuncularda teknik çok iyidir ama koşamıyordur. Futbolcunun fizik kondisyonu da iyi olmalı. Antrenman da önemlidir. Büyün oyuncularımla hep konuşurum. Her zaman söylediğim bir mantık var. Ben hayatımda tüm hafta boyunca iyi çalışmamış ve pazar günü maça çıkmış bir takım görmedim. Oyuncunun kendisnin istemesi lazım tabii ki.
 
"ARDA TURAN'I TAKIMIMDA..."

Gazetelerde Arda Turan haberlerini görmüyorum. Yazdan beri Arda'yla ilgili kulüpte hiçbir şey konuşmadık. Yaz dönemi evet konuşmuştuk ama o zamandan bu yana tek kelime konuşulmadı. Türk futbol tarihindeki en iyi oyunculardan biri. Karakterinin de iyi olduğunu duydum. Arda gibi bir oyuncunun Galatasaray'a gelmesi karışık bir durum. 

Tabii ki Arda'yı takımımda isterim. Beğendiğim bir oyuncu. 
HABER YORUMLARI