Tudor'a ayar verildi!

Derbi öncesi Florya'da OHAL ilan eden Galatasaray yönetimi duruma el koydu.
Tudor'a ayar verildi!


Kritik Fenerbahçe maçı öncesi kötü gidişata son vermek için kolları sıvayan yönetimin Florya'daki icraatları Igor Tudor üzerinde etki etmeye başladı. Koltuğunun sallandığını gören Tudor inadından vazgeçip idarecilerin telkinleriyle katı tutumunu terk etti. Takımın durumunu masaya yatıran Sarı-Kırmızılı yöneticiler, idareciler ve yardımcısı Ayhan Akman aracılığıyla Tudor'u üç konuda uyardı. Bunlardan ilki ağır geçen antrenmanlardı. Geldiğinden bu yana Tudor'un ağır yüklemeler yaptırması sakatlıklara davetiye çıkarmış, bitkin düşen oyuncuların maçlarda koşacak takati kalmamıştı. Futbolcuların şikayetine kulak veren yönetim “İdmanlar bire düşürülsün” şeklinde Tudor'u uyardı. Hırvat hoca da önceki gün akşam yapılacak idmanı iptal etti.‘FUTBOLCULAR ALIŞAMADI'
Tudor'un dikkatinin çekildiği ikinci konu sistem oldu. Geldiğinde bu yana bir türlü savunmada sistemi oturtamayan, üçlü ve dörtlü defans oynama konusunda gitgeller yaşayan Tudor'a “Kadro yapımız 3'lü savunmaya alışık değil. Futbolcular da bu sistemi benimseyemedi. Bu yüzden 4'lü savunmada devam edelim” şeklinde çağrıda bulunuldu. Bu uyarıların ardından genç hocanın, hafta başından bu yana 4'lü savunma üzerinde durduğu öğrenildi.

‘SOĞUK SAVAŞ BİTSİN'

Türk Telekom Arena'daki derbide alınacak bir olumsuz sonucun kendilerini güç durumda bırakacağını düşünen yönetim, Sneijder ve Podolski konusunda da Tudor'a telkinde bulundu. Mesajı alan Tudor, iki yıldızı antrenmanlarda as takımda oynatmaya başladı. Tudor'un çark etmesiyle birlikte Sneijder'ın neşesi de yerine geldi. İkili arasındaki buzların biraz olsun erimesi yöneticileri memnun etti.

(HABERTÜRK)
HABER YORUMLARI