"Transfer Tolga'yla ilgili değil"

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, yoğun kar yağışı nedeniyle 5. dakikada ertelenen Mersin İdmanyurdu maçınının ardından açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, yoğun kar yağışı nedeniyle 5. dakikada ertelenen Mersin İdmanyurdu maçınının ardından açıklamalarda bulundu.

Mersin İdmanyurdu Kulübü yöneticilerinin, müsabakayı ileri bir tarihte oynamak için talepte bulunduğunu belirten Çebi, "Prosedür gereği bu işin birinci etabı, karşılaşmanın ertesi gün akşam oynanması şeklindeydi ancak Mersin İdmanyurdu Kulübü yöneticileri, yarın hava şartlarının daha kötü olacağını iletti. Belirsiz bir süre burada kalmak yerine ertelenmesini talep ettiler. Her iki takımın da mutabakatı gerekiyordu. Biz de hocamızla konuştuk. Dolayısıyla ileri bir tarihe ertelenmesini kabul ettik. Maç yarın oynanmayacak, artık Türkiye Futbol Federasyonu bir tarih belirleyecek" diye konuştu.

Karşılaşma öncesi TFF'ye herhangi bir erteleme talebinde bulunmadıklarını anlatan siyah-beyazlı yönetici, "Artık TFF bizimle konuşarak, tarihi belirleyecek. Yarım saat içinde kar yağışı arttı. Mücadele başladıktan 5 dakika sonra da durum netleşti" ifadelerini kullandı.

"Kaleci transferi Tolga'yla ilgili değil"

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın gündeminde olan kaleci transferinin, siyah-beyazlı file bekçisi Tolga Zengin'in moralini etkileyip etkilemediğinin sorulması üzerine "Kadromuzda üç kaleciye ihtiyaç var. Maalesef bir şanssızlık oldu ve iki kaleciyle sezona başladık. Telafi yapılması gerekiyor. Bu Tolga'yla ilgili değil. Özellikle şampiyonluğa oynadığımız bir süreçte, 3 tane kaleciye ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Dolayısıyla üçüncü bir kişinin gelmesi, Tolga'nın rahatsız olmasını gerektiren bir durum değil" dedi.