Trabzon'un hakem isyanı

Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, "Hakemlerin Trabzonspor üzerinde bu sene yapmış olduğu çalışmanın ürününü, yaklaşık 18 puanla şu ana kadar ödedik" dedi.
Trabzon'un hakem isyanı
Trabzonspor Futbol Koordinatörü Yılmaz Büyükaydın, "Hakemlerin Trabzonspor üzerinde bu sene yapmış olduğu çalışmanın ürününü, yaklaşık 18 puanla şu ana kadar ödedik" dedi.

Büyükaydın, Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarını sürdüren bordo-mavili takımın antrenmanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özellikle Galatasaray maçından sonra sakatlıklar, cezalılar nedeniyle ciddi şekilde takım kadrosu kurmakta zorluk yaşadıklarını aktaran Büyükaydın, bazı şansızlıkların bellerini büktüğünü belirtti.Her şeye rağmen bazı maçlarda oynadıkları futbol ile takım olma yolunda iyi sinyaller verdiklerini ifade eden Büyükaydın, "Netice alamadığımız için üzgünüz. Şimdi 3 puan almak zorunda olduğumuz maçlar var. Bir çıkış yapsak, belki birkaç maç üst üste kazansak takım çok iyi yerlere gelecek, buna inancım sonsuz" diye konuştu.

Büyükaydın, "Hakemlerin Trabzonspor, üzerinde bu sene yapmış olduğu çalışmanın ürününü, yaklaşık 18 puanla şu ana kadar ödedik. Biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Esteban ve Muhammet arasındaki gerginlik

Büyükaydın, Torku Konyaspor maçında kaleci Esteban ve Muhammet Demir arasında yaşanan gerginliğe ilişkin bir soru üzerine de şu ifadeleri kullandı:"Bu doğaldır, futbol oynayan insanlar bunu bilir. Esteban maçta doğal olarak o stresli havada bir tepki koymuş olabilir. Muhammet, hırsından dolayı oyundan çıkarken üzüldü. O sırada yavaş ağır hareket etti. Esteban da 'niye yavaş hareket ediyorsun mağlup durumdayız' diye tepki koydu. Öyle büyüttükleri kadar bir şey yok. Soyunma odasına giderken telaş oldu. İçeride birbirlerine sarıldılar. Birbirlerini anladılar" dedi.

Scout ekibi

"Daha iyi şeyler nasıl yapabiliriz diye gece gündüz mücadele veriyoruz" diyen Büyükaydın, yeni kurulan futbolcu izleme ekibinin planlama yapmaya başladığını belirterek, "Önümüzdeki hafta daha ciddi şekilde Türkiye, dünya, Avrupa'ya yayılıp bu arkadaşlarımız çalışmalara başlayacak. Bu işi yapamayan olabilir, yapanla devam edeceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA