Trabzonspor'da kötü alışkanlıklar

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün sürekliliğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.
Trabzonspor'da kötü alışkanlıklar
Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün sürekliliğe ihtiyaç duyduğunu belirtti.


Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, kulübün sürekliliğe ihtiyaç duyduğunu belirterek, "Trabzonspor'un, kulübün bir sisteme ihtiyacı var. 'Başarı ve başarısızlıkta teknik kadro ve oyuncu gitsin' modeli, kulüplerin batış modelidir" diye konuştu.

"Türkiye'de sürdürülebilir, sürekliliği olan sisteminiz varsa başarı kaçınılmazdır" ifadesini kullanan Muharrem Usta, "Trabzonspor 3 senede 10 defa kuruldu, sonuç ne? 'Bunlarla da olmadı at kenara' yapılacak en büyük hatadır" dedi.

İlkokula gittikleri dönemde Trabzonspor'un kadrosunu ezbere saydıklarını hatırlatan Muharrem Usta, "Kimse Trabzonspor'un son 5 yılda kadrosunu sayamıyor. Bu ders almak isteyene yeter. Yeni düzene ihtiyaç var. O düzende çocuklarımız Trabzonspor takımının ilk 11'ini saymaya başladığı gün bu takımın şampiyon olacağı gündür. O zaman da bizim bunları bu takımın içine monte etmemiz lazım. 'Bu takımı dağıtalım, bu da çöpe gitsin, para da gitsin, yeni gelenlere bakarız, onlar da 6 ay sonra' olmaz. Bizim acilen terk etmemiz gereken bir alışkanlığımız var, artık burada sürekliliğe ihtiyaç var. Sürekliliği olmayan bir Trabzonspor'dan kimse bir şey beklemesin" ifadesini kullandı.