Trabzonspor, Serdar Taşçı ile ilgileniyor iddiası

Kötü geçen sezonun ardından kadrosunu uygun maliyetli oyuncularla yenilemek isteyen Trabzonspor yoğun şekilde çalışıyor.
Trabzonspor, Serdar Taşçı ile ilgileniyor iddiası
Kötü geçen sezonun ardından kadrosunu uygun maliyetli oyuncularla yenilemek isteyen Trabzonspor yoğun şekilde çalışıyor.

Transfer komitesinin Avrupa, Afrika ve Güney Amerika'dan isimler üzerine yoğunlaştığı öğrenilirken, Ersun Yanal yönetimindeki Trabzonspor'un ilgilendiği oyuncuların başında ise Serdar Taşçı yer alıyor. Geçtiğimiz sezon Bayern Münih'te kiralık olarak forma giyen ancak istediği süreleri bulamayan 29 yaşındaki oyuncunun bonservisi Spartak Moskova'da bulunuyor.

Rus ekibinde de son dönemde sorunlar yaşayan Taşçı yeniden bir çıkış yakalamak için Trabzonspor'un teklifine sıcak bakıyor. Yönetim, yaklaşık 1 ay sonra başlayacak olan sezon öncesi kampa transferleri yetiştirmeye çalışıyor.

HEDEF 200 BİN FORMA

Trabzonspor bir yandan da mali yapıyı güçlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Genel Sekreter Gençağa Meriç, "Trabzonspor için yakında duyuracağımız çok güzel projelerimiz var. Bu projelere taraftarlarımızın ilgi göstermesini istiyorum. Yeni statta, yeni heyecan başlatacağız. Taraftarların kombinelere ve localara ilgi göstermelerini istiyorum. 200 bin forma satışı projesini başlatıyoruz. Bütün taraftarlarımızın bu projeye ilgi göstermesini ve hep beraber Trabzonspor'u layık olduğu yere taşımayı umuyorum. Tüm taraftarlarımızdan destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

KRİTER TECRÜBE

Gelecek sezon açılacak olan Akyazı Stadı'nda taraftarlara daha heyecan verici bir futbol izlettirmeyi planlayan Ersun Yanal'ın takıma en az 3 tecrübeli ismin transfer edilmesi konusunda da ısrarcı olduğu öğrenildi.

ALMANYA'YI SEÇMİŞTİ!

Milli Takım tercihini Almanya'dan yana kullanan ve 2008- 2010 yılları arasında 14 kez milli olan Serdar Taşçı, zaman zaman yavaş kaldığı için eleştirilse de üstün hava hakimiyetiyle tanınıyor.