Trabzonspor'da Sosa için karar verildi!

Trabzonspor, Milan'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Arjantinli yıldız Jose Sosa ile yollarını ayırmayı düşünüyor
Trabzonspor'da Sosa için karar verildi!
Sezona "50. yılda şampiyonluk" parolasıyla giren ancak lige kötü bir başlangıç yapan Trabzonspor'da beklenen performansı bir türlü gösteremeye ve oynadığı kötü futbolla büyük hayal kırıklığı yaşatmaya devam eden Jose Sosa için radikal kararların alınması gündemde.

Gazete Habertürk'ten Haluk Ayyıldız'ın haberine göre ortaya koyduğu performansla Trabzon'u ve Trabzonspor'u istemediği izlenimini veren Arjantinli yıldız ile ara dönemde yolların ayrılması gündeme geldi. 15 Ocak 2018 tarihine kadar Milan'a 3.4 milyon Euro ödeyerek Sosa'nın bonservisini alma hakkını elinde bulunduran başkan Muharrem Usta'nın bu durum ile önceden verdiği olumlu kararı gözden geçirmeye başladığı öğrenildi.

Sosa'ya ilk yarı da hak ettiği 1 milyon 620 bin Euro'yu vererek veda etmeyi planlayan Usta yönetimi, oyuncunun sözleşmesindeki mecburi satın alma opsiyonunu karşılıklı anlaşma ile feshetmeyi hedefliyor. Bordo-Mavililer'in Milan kulübüyle bu durumu yeniden masaya yatırmayı planladığı da kaydedildi. Trabzonspor, Sosa'nın gönderilmesi halinde bonservis bedeli dışında Arjantinli oyuncu için önümüzdeki 3 yılda artı olarak ödeyeceği 6 milyon 560 bin Euro'dan kurtulmuş olacak. Kar 9 milyon 960 bin Euro'yu bulacak.
HABER YORUMLARI