Trabzonspor Cardozo Bosingwa gibi isimlerle yollarını ayıracak

Trabzonspor Yönetimi yaşlanan kadroyu gençleştirmek için düğmeye bastı. Bosingwa ve Cardozo gibi yaşları ilerleyen isimlerle yolları ayırmayı planlayan bordo-mavililer, 2-3 yıldız adayını renklerine bağlayacak.
Trabzonspor Cardozo Bosingwa gibi isimlerle yollarını ayıracak
Trabzonspor Yönetimi yaşlanan kadroyu gençleştirmek için düğmeye bastı. Bosingwa ve Cardozo gibi yaşları ilerleyen isimlerle yolları ayırmayı planlayan bordo-mavililer, 2-3 yıldız adayını renklerine bağlayacak.

Trabzonspor kuruluşunun 50. yılını kutlayacağı önümüzdeki sezon yaşlanan kadrosunu gençleştirmeyi hedefliyor. Bosingwa, Cardozo gibi deneyimli ancak yaşlı isimleri kadrosunda tutan bordo-mavililer, yapılacak transferlerle yaş ortalamasını düşürmeyi planlıyor.

Süper Lig'de hedeflerinin çok uzağında kaldığı bir sezonun sonuna yaklaşan Karadeniz ekibi gelecek yılın planlaması için harekete geçti. Bu anlamda yeni teknik direktör göreve başladıktan hemen sonra transfer çalışmalarına hız verilecek. Mevcut kadroda önemli bir revizyona gitmeyi planlayan bordo-mavililer yaşları ilerleyen isimlerle yolları ayırarak, takıma gençlik aşısı yapacak.

Yönetimin takımın 25.4 olan yaş ortalamasını 22-23'e çekmeyi planladığı ifade edildi. Bu doğrultuda kulübe bağlı izleme ekibinin genç oyuncular üzerinde durduğu ve en az 2-3 yıldız adayını takıma kazandırmak için arayışlarını sürdürdüğü belirtildi.

Cavanda'ya af umudu

Bu arada kadro dışı bırakılan oyunculardan Cavanda ve Özer'in durumlarının gözden geçirileceği aktarıldı. Yönetim kurulunun, Cavanda'yı affetme ihtimalinin yüksek olduğu ancak Özer'le ilgili henüz bir gelişme yaşanmadığı vurgulandı.

Yönetim toplanıyor

Bordo-mavili yönetim kurulu, Muharrem Usta başkanlığında yarın Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde tam kadro halinde toplanacak. Başkan Usta ve yöneticilerin, UEFA'dan çıkacak muhtemel kararları masaya yatıracağı ve yeni sezon yapılanmasıyla ilgili yol haritasını çizeceği belirtildi. Çaykur Rizespor maçı öncesi yapılacak bu toplantıda, yeni sezonda takımın başına getirilecek teknik direktör konusunda fikir alışverişi yapılacağı da ifade edildi.

Kapılar açıldı

Çaykur Rizespor maçının hazırlıklarını sürdüren Trabzonspor, olaylı Fenerbahçe karşılaşmasının ardından ilk kez basına açık bir antrenman yaptı. Teknik Direktör Hami Mandıralı yönetimindeki idmanın 20 dakikalık bölümü medya mensuplarına açık olarak gerçekleştirildi. Sakatlıkları süren savunma oyuncuları Mustafa Yumlu ve Akakpo çalışmada yer almadı. Bu futbolcuların kondisyon salonunda çalıştıkları bildirildi. Aykut Demir'in kırmızı kart cezalısı olması yüzünden savunmada sıkıntı yaşayan Hami Mandıralı'nın, Mustafa Yumlu ve Akakpo'nun, Çaykur Rizespor maçına yetiştirilmesini istediği öğrenildi.