Trabzon'da M'Bia önlemi

Trabzonspor Yönetimi, Stephane Mbia'da yaşanan sözleşme krizinin ardından futbolcuların yıllık ücretlerinde indirim yapmak için harekete geçti.
Trabzon'da M'Bia önlemi
Trabzonspor Yönetimi, Stephane Mbia'da yaşanan sözleşme krizinin ardından futbolcuların yıllık ücretlerinde indirim yapmak için harekete geçti.

Milliyet'in haberine göre, Mbia'nın son transfer taksidinin geciktiği her gün için 5 bin euro ceza, 15 gün gecikmesi halinde sezon boyunca tüm alacaklarının tek kalemde ödenmesi ve kazanılan maç başına da Kamerunlu oyuncuya ekstra ücret verilmesi gibi ağır maddeler içeren sözleşme nedeniyle gözler diğer oyunculara çevrildi.

Golcüler liste başı
Bordo­mavili kulübün avukatları kadrodaki oyuncuların sözleşmelerini incelemeye başladı. En küçük detaylara kadar incelenecek sözleşmelerde düzeltilmesi istenen noktaların da oyuncu menajerleriyle masaya yatırılacağı vurgulandı. Yönetim kurulu incelemeler tamamlandıktan sonra yüksek yıllık ücret alan futbolculardan başlayarak tüm oyuncularla görüşecek. Bordo­mavili futbolculara performanslara göre 800 bin euro ile 1 milyon 400 bin euro aralığında net ücret teklif edilecek. İlk görüşmeler yabancı futbolcular ve takımda forma şansı bulamayan yerlilerle yapılacak.

Karadeniz ekibinde N'Doye ve Oscar Cardozo 2.5 milyon euro, Marko Marin 1.6 milyon euro, Douglas Franco 1 milyon 550 bin euro kazanıyor. Ücretlerini belirlenen sınırlara çekmeyi kabul etmeyen oyunculardan kendilerine kulüp bulmalarının istenebileceği ileri sürüldü.

Sekiz oyuncu topun ağzında
Bordo­mavili takımda 28 kişi olan futbolcu kadrosunun devre arasında bütçe ve kadro disiplini çerçevesinde 20 kişiye düşürülmesi hedefleniyor. En az 8 futbolcuyla yollarını ayırmayı düşünen Karadeniz ekibi devre arasında 1­2 takviye yapmayı da planlıyor.