Trabzon'da derbiye misafir yok!

Trabzonspor artık derbi maçlarında stada misafir takım almayacak. Gerekli açıklama Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından yapıldı.
Trabzon'da derbiye misafir yok!
Trabzonspor artık derbi maçlarında stada misafir takım almayacak. Gerekli açıklama Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından yapıldı.

Trabzon İl Spor Güvenlik Kurulu: "Trabzonspor Kulübü ve Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü'nün Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri ile 2016-2017 sezonunda oynayacağı müsabakalara, geçmişte yaşanan bir takım olaylar göz önünde bulundurularak, ileride olayların önüne geçilmesi için güvenlik gerekçesi ile misafir takım taraftarları alınmayacak"

Açıklamada, kurulun 16 maddeye değindiğinden bahsedildi. Kurul 16 Ağustos 2016'da Vali Yardımcısı Necmettin Yalınalp başkanlığında Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilmiş

Kurulun değindiği bazı maddeler şu şekilde:

"Trabzonspor Kulübü ve Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü'nün Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray kulüpleri ile 2016-2017 sezonunda oynayacağı müsabakalarda, 1461 Trabzon ve Düzyurtspor Futbol Kulübü'nün Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş takımları ile oynaması muhtemel müsabakalarda ayrıca Trabzonspor Medical Park Basketbol Kulübü'nün Yeşil Giresun Belediye takımı ile oynayacağı Spor Toto Basketbol Ligi müsabakasında geçmişte yaşanan bir takım olaylar göz önünde bulundurularak ileride olayların önüne geçilmesi için güvenlik gerekçesi ile misafir takım taraftarlarının alınmamasına karar verildi."

Kurulun aldığı kararların ilgili futbol kulüplerine ve taraftar derneklerine tebliğ edildiği öğrenilen bilgiler arasında.AA